Nokia N79 - zgrany duet technologii i stylu

Nokia N79 - zgrany duet technologii i stylu

Nokia przedstawiła najnowszą propozycję z serii mobilnych komputerów multimedialnych Nokia Nseries.

Elegancki multimedialny komputer Nokia N79 jest jednocześnie zaawansowanym technicznie urządzeniem. Spośród jego wszechstronnych funkcji można wymienić nawigację, odtwarzacz muzyczny z nadajnikiem FM, szybką łączność, najwyższej klasy przeglądarkę internetową, 10 uprzednio zainstalowanych gier N-Gage oraz zaawansowany, 5 Mpix aparat fotograficzny z obiektywem marki Carl Zeiss. Nokia N79 ma trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2008 roku w cenie detalicznej 350 euro bez podatków i dopłat.


,,Podobnie jak pozostałe urządzenia Nseries Nokia N79 łączy w sobie najnowocześniejsze technologie oraz niewielkie rozmiary, umożliwiając użytkownikom odkrywanie, tworzenie i dzielenie się wrażeniami" -- powiedział Juha Kokkonen, dyrektor ds. Nokia Nseries. ,,Ten mobilny komputer multimedialny jest przeznaczony dla osób poszukujących urządzenia przyciągającego wzrok, a jednocześnie wszechstronnego. Jest on wyposażony w wymienne obudowy, do których automatycznie dostosowują się motywy ekranu. Ta równowaga funkcjonalności i stylu stanowi zdecydowany krok naprzód w porównaniu z popularnymi i cenionymi modelami Nokia N72 i Nokia N73".

Nokia N79 to doskonała propozycja dla osób ceniących styl. Telefon posiada wymienne obudowy Xpress-On w pięciu modnych kolorach: morski błękit, brąz espresso, oliwkowa zieleń, biel i koralowa czerwień. Do każdego egzemplarza Nokia N79 dodawane są trzy różne obudowy.

Funkcjom zdjęć, muzyki i nawigacji w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N79 towarzyszy szybka łączność 3.5G HSDPA i Wi-Fi. Dzięki temu można łatwo udostępniać multimedia w witrynach internetowych, blogach i serwisach społecznościowych.

Odkryj nowe wrażenia

Innowacyjne technologie pozwalają użytkownikom na łatwy dostęp do szerokiej oferty usług. Mogą oni korzystać z serwisów takich jak Friendster, Flickr lub YouTube, a także oferowanych przez firmę Nokia, takich jak Sklep muzyczny Nokia, N-Gage, Nokia Maps czy Share on Ovi -- witryny, w której można udostępniać zdjęcia i wideo bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem marki Carl Zeiss, podwójną lampą błyskową LED oraz lampą wideo robi ostre, wyraźne zdjęcia oraz nagrywa wysokiej jakości wideo. Materiały te można edytować bezpośrednio w urządzeniu. Zdjęcia mogą być automatycznie opisywane lokalizacjami, w których powstały. Jest to kolejne wykorzystanie wbudowanego modułu GPS.

Nokia N79 ma ponadto w komplecie kartę pamięci microSD o pojemności 4 GB, która pomieści około 3000 piosenek i zdjęć, a nawet do 4 godzin nagrań wideo o jakości DVD. Można je porządkować według albumów i znaczników oraz wysyłać bezpośrednio do Share on Ovi czy innych serwisów. Najwyższej klasy obiektyw chroni zasuwana pokrywa.

Dzięki aplikacji Nokia Maps można łatwo poznawać nowe okolice przy użyciu ponad 15 milionów punktów orientacyjnych (POI). Wbudowanej funkcji A-GPS towarzyszy piesza i samochodowa nawigacja ze wskazówkami na każdym zakręcie, na którą użytkownik otrzymuje trzymiesięczną licencję w pakiecie z urządzeniem.

Widżet Friendster na telefon Nokia N79 będzie również dostępny poprzez usługę WidSets. Umożliwi to użytkownikom przeglądanie profilów przyjaciół na portalu Friendster, oglądanie i zamieszczanie komentarzy, ładowanie zdjęć zrobionych za pomocą ich urządzenia oraz przeglądanie albumów - zarówno ich własnych jak i swoich znajomych. To wszystko umożliwi bardziej efektywną komunikację ze znajomymi za pomocą komputera i urządzenia Nokia N79. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na portalu Friendster bezpośrednio poprzez ich urządzenie za pomocą linka do strony Friendster`s Mobile (m.friendster.com), stworzyć konto i błyskawicznie dołączyć do światowej wspólnoty użytkowników Friendster.

Zainstalowany w urządzeniach Nokia Nseries dostęp do sklepu Nokia Download! umożliwia dostosowanie każdego urządzenia do potrzeb i gustu właściciela. Użytkownicy mogą łatwo wybierać spośród wielu popularnych dzwonków, markowych multimediów rozrywkowych, najnowszych gier mobilnych oraz aplikacji.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie