Nokia wciąż myśli nad smartfonem z Androidem

Nokia wciąż myśli nad smartfonem z Androidem

Mimo zasadniczo zatwierdzonego przejęcia przez Microsoft, fiński producent wciąż myśli nad wprowadzeniem na rynek smartfona z Androidem na pokładzie. Po co? Zdaniem  Paula Thurrotta , chodzi o zastąpienie bardzo leciwego już Symbiana S40 w najtańszych telefonach z serii Asha. Dlaczego nie Windows Phone? Ponieważ nie jest darmowy i Nokia nie miałaby takich możliwości modyfikacji jak przy Androdzie.

Chodzi konkretnie o takie zmodyfikowanie interfejsu, by przypominał bardziej obecne już na rynku urządzenia z serii Asha, a ich dotychczasowym użytkownikom łatwiej było przejść na nowe modele. Taki poziom zmian w wyglądzie mobilnych okienek nie wchodziłby w grę nawet po przejęciu przez Microsoft (gdy argument ceny by odpadł). W Androidzie natomiast ostatecznie można stworzyć nawet własny fork niczym Amazon.

Według plotek, jest szansa, że Gigant z Redmond będzie kontynuował opisywany projekt zamiast go uśmiercić czy zastąpić odpowiednio "przyciętą" wersją Windows Phone. A Wy wolelibyście smartfona z lżejszymi mobilnymi okienkami czy jednak zmodyfikowanym Androidem?

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie