Nokia wypuszcza swój launcher dla Androida

Nokia wypuszcza swój launcher dla Androida

Fiński producent coraz śmielej poczyna sobie w świecie Androida - najpierw zobaczyliśmy pierwsze smartfony kontrolowane przez system Google'a od Nokii, teraz firma udostępniła testową wersję swojego launchera. Przy czym nie chodzi o aplikację z modeli X czy XL, a zupełnie nowy program - Z Launcher. Jak można przeczytać na łamach serwisu  Phandroid , dzieło Nokii ma wyróżniać się przede wszystkim uczeniem się użytkownika oraz ciekawym mechanizmem wyszukiwania.
 
 
Zacznijmy od tego pierwszego - Z Launcher ma w założeniu uczyć się czynności wykonywanych przez użytkownika, a następnie na głównym ekranie proponować mu aplikacje i skróty bazujące na zdobytej w ten sposób wiedzy. Np. rano wyświetlać czytniki wiadomości oraz aplikacje z rozkładami jazdy, a w piątkowy wieczór programy społecznościowe do dzielenia się wrażeniami z imprezy oraz skróty od wykonywania połączeń do znajomych z naszej paczki. 

Interesujące jest też wyszukiwanie - zamiast wyświetlać tradycyjne pole wyszukiwania oraz klawiaturę ekranową, program pozwala nam zwyczajnie pisać gestami po stronie głównej. Przykładowo, po narysowaniu litery "F", zobaczymy wszystkie aplikacje z nazwą rozpoczynającą się od niej. Niestety, obecnie różnie jest z wydajnością Z Launchera (szczególnie na słabszych urządzeniach), ale to dopiero wczesne wydanie. Do czasu zakończenia testów problem ten zostanie zapewne wyeliminowany.

Do testów zapisać się można na  tej stronie . Uwaga! Program nie uruchomi się jeśli macie roota (ale można ten fakt ukryć, np. przy pomocy narzędzia RootCloak).
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie