Notifyr pozwala synchronizować powiadomienia pomiędzy iOS i OS X

Notifyr pozwala synchronizować powiadomienia pomiędzy iOS i OS X

Użytkownicy urządzeń z Androidem już od jakiegoś czasu mogą korzystać z kilku aplikacji oferujących synchronizację powiadomień pomiędzy ich smartfonem czy tabletem i komputerem z zainstalowaną przeglądarką Chrome. Natomiast system operacyjny iOS do niedawna nie oferował w ogóle możliwości uzyskania dostępu do powiadomień przez programistów. Jednak razem z pojawieniem się odpowiedniego API powoli takie rozwiązania pojawiają się również w App Store. Świetnym przykładem jest opublikowany niedawno program Notifyr.
 
 
 
Jak pisze serwis  9To5Mac , aplikacja pozwala na synchronizowanie powiadomień poprzez Bluetooth 4.0 z Centrum powiadomień na komputerze z systemem OS X. Przesyłana jest między innymi treść czy ikonka programu. W panelu preferencji można też wyłączać notyfikacje od wybranych przez użytkownika aplikacji. Jedyną wadą jest tak naprawdę wymóg posiadania w obu urządzeniach obsługi standardu Bluetooth LE oraz kompatybilność jedynie z systemem OS X. Pushbullet dla Androida oferujący podobne funkcje zadowala się połączeniem internetowym i działa wszędzie tam, gdzie uruchomi się przeglądarkę Google Chrome.

Notifyr możecie kupić w  App Store  za 3,99 EUR (około 16 zł). Wcześniej jednak upewnijcie się, że zarówno Wasze urządzenie z iOS jak i Mac wspierają Bluetooth 4.0 / LE.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie