Nowa nawigacja "na wodę" od Garmina

Nowa nawigacja "na wodę" od Garmina

OLATHE, Kan./27 kwietnia 2010/-- Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), światowy lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, ogłosił dziś wprowadzenie do oferty modeli GPSMAP(R) 78sc, GPSMAP 78s oraz GPSMAP 78 - najnowszych ręcznych morskich chartplotterów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z nawigacji na otwartej przestrzeni było jak najbardziej komfortowe.

 

,,Urządzenia z serii GPSMAP 78 w szczególności przypadną do gustu żeglarzom śródlądowym. Są idealnym instrumentem nawigacyjnym wszędzie tam gdzie inwestycja w drogie plotery map jest nieuzasadniona a bezpieczeństwo jest najwyższą wartością" - mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. ,,Niezależnie od tego, czy żeglujemy po Śniardwach czy strefie przybrzeżnej Bałtyku dysponujemy informacją o naszej aktualnej pozycji na mapie oraz najbliższym punkcie opieki medycznej, czy posterunku policji a dedykowany przycisk MOB (Man Overboard) nie pozwoli nam nigdy stracić z oka człowieka za burtą" - dodaje Jakub Szałamacha.

 

 

Dzięki zastosowaniu transrefleksyjnego, podświetlanego wyświetlacza LCD wykorzystującego 65 tys. kolorów, odczyt danych i obsługa chartplotterów z serii GPSMAP 78 stają się proste w każdych warunkach. Tak jak wcześniejsze generacje GPSMAP, najnowsza seria wyposażona została w wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, miękkie klawisze a także ergonomiczny, ułatwiający użytkowanie kształt. Wytrzymała obudowa charakteryzuje się dodatkowo odpornością na wilgoć i zatopienie - w przypadku wypadnięcia za burtę urządzenie utrzyma się na powierzchni wody.

 


 

Inne kluczowe udoskonalenia modeli GPSMAP 78sc i GPSMAP 78s to definiowane przez użytkownika profile oraz 3-osiowy elektroniczny kompas z kompensacją odchylenia, który wyświetla kierunek nawet w bezruchu. Urządzenia z serii GPSMAP 78sc i 78s oferują również bezprzewodową wymianę śladów, waypointów, tras oraz punktów geocache z kompatybilnymi urządzeniami z serii Oregon(R), DakotaTM , Colorado(R) i Foretrex(R).

 

GPSMAP 78 posiadają zaimplementowaną cieniowaną mapę bazową świata. Dodatkowo współpracują one z Garmin Custom Maps - bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin. Dzięki takiemu rozwiązaniu do każdego modelu z serii GPSMAP 78 można przenieść szczegóły, oznaczenia i punkty charakterystyczne z istniejących map. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.garmin.com/CustomMaps.

 

,,Kompatybilność najnowszych urządzeń z Garmin Custom Maps oferuje, zwłaszcza żeglarzom pływającym rekreacyjnie po Mazurach czy Bałtyku, ciekawe możliwości w eksplorowaniu wód. Każdy z nas ma swoje ulubione mapy z oznaczonymi sprawdzonymi miejscami biwakowymi, mieliznami, przeszkodami czy zacisznymi miejscami do wędkowania. Wszystko to pieczołowicie notowane, zapamiętywane bądź nanoszone na papierowe mapy. Teraz mamy możliwość przeniesienia tych map wraz ze wszystkimi oznaczeniami i notatkami do chartplottera Garmin" - podsumowuje Jakub Szałamacha.

 

Aby zapewnić wiarygodne odwzorowanie otoczenia, seria GPSMAP 78  obsługuje technologię obrazowania satelitarnego BirdsEyeTM - usługę z subskrypcją roczną, która umożliwia użytkownikom pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych firmy Garmin bardzo szczegółowych map fotograficznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.garmin.com/birdseyesatimagery.

 

Ważące ok. 220 g modele GPSMAP 78 mogą pracować do 20 godzin na 2 bateriach AA. Każde urządzenie jest wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS, obsługujący procedurę HotFixTM, automatycznie wyliczającą i przechowującą istotne dane dotyczące satelitów, które później można wykorzystać do szybkiego wyliczenia pozycji. Chartplottery GPSMAP 78 zostały wyposażone w 1,7 GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSDTM, umożliwiający korzystanie z opcjonalnych map, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość wgrywania dodatkowych map morskich BlueChart(R), map topograficznych oraz danych CityNavigator(R), które pozwalają na precyzyjną nawigację drogową zakręt po zakręcie. Korzystając z tych urządzeń, można przechowywać nawet 2000 waypointów, 200 tras oraz rejestr śladów liczący nawet 10 000 punktów i 200 zapisanych śladów.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne:

GPSMAP 78sc - 1935 PLN

GPSMAP 78s  - 1545 PLN

GPSMAP 78  -  1159 PLN

Wprowadzenie na rynek urządzeń z serii 78 jest planowane na maj 2010 roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.garmin.com.

 Informacje o firmie Garmin International

Garmin International Inc. jest spółką zależną Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN), globalnego lidera nawigacji satelitarnej. Począwszy od 1989 r. firmy wchodzące w skład tej grupy projektują, produkują, wprowadzają na rynek, sprzedają urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Spółka Garmin Ltd. jest zarejestrowana na Kajmanach, a jej główne podmioty zależne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.com/pressroom lub kontaktując się z działem marketingu, tel. +48 515 000 009. Garmin i nüvi to zarejestrowane znaki towarowe, zaś CityXplorer i ecoRoute to znaki towarowe Garmin Ltd. lub spółek zależnych. Bluetooth jest zarejestrowanym znakiem towarowym Bluetooth SIG, Inc.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie