Nowe ceny roamingu w Orange

Nowe ceny roamingu w Orange

Od 30 sierpnia Orange obniża ceny połączeń telefonicznych w roamingu międzynarodowym

Obniżka obejmuje połączenia wychodzące i przychodzące realizowane w krajach Unii Europejskiej.


Nowe ceny zostaną wprowadzone automatycznie dla wszystkich klientów indywidualnych oraz biznesowych korzystających z Eurotaryfy w ofercie Orange Travel i realizujących połączenia głosowe na terenie Unii Europejskiej. Niezależnie od planu abonamentowego lub rodzaju oferty mix i prepaid zapłacą:

* za minutę połączenia wychodzącego: 1,79 zł z VAT, (poprzednio 2,20 zł z VAT)
* za minutę połączenia przychodzącego: 0,85 zł z VAT, (poprzednio 1,10 zł z VAT).

Stawki na połączenia głosowe poza krajami UE oraz ceny SMS-ów i MMS-ów pozostają bez zmian.

Zmiany stawek na połączenia w ramach Eurotaryfy dla klientów Orange są zgodne z wymogami regulacji Komisji Europejskiej w sprawie dostosowania cenników roamingowych do warunków Rozporządzenia (WE) Nr 717/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z 27 czerwca 2007 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach telefonii ruchomej wewnątrz Wspólnoty oraz zmieniany dyrektywy 2002/21/WE.

Poprzednia zmiana cen na połączenia w roamingu Orange została przeprowadzona wraz z uruchomieniem Eurotaryfy - 30 sierpnia 2007 roku. Od 17 czerwca br. Orange obniżył ceny transmisji danych dla użytkowników Eurotaryfy łączących się z siecią na terenie krajów UE. Aktualnie za jednostkę taryfikacyjną o wielkości 50 kB płacą 1 zł z VAT.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie