Nowe Google Glass będą miały procesor Intela

Nowe Google Glass będą miały procesor Intela

Ostatnio dosyć cicho zrobiło się na temat okularów Google Glass. Część dziennikarzy uważa, że firma z Mountain View postanowiła porzucić projekt z uwagi na kontrowersje jakie wywoływał (wiele punktów usługowych na zachodzie wprowadzało zakazy wchodzenia z Google Glass). Okazuje się jednak, że jest kontynuowany i w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć nową wersję, która będzie miała wiele zmian w stosunku do dotychczasowych modeli.

Dla przypomnienia - Google już odświeżało swoje okulary, ale wówczas zmiany były dosyć drobne (sprowadzały się, np. do dodania większej ilości RAMu czy obsługi szkieł korekcyjnych). Tym razem ma być inaczej - jak donosi portal  The Verge , przede wszystkim niewspierany już przez producenta układ TI OMAP ma być zastąpiony procesorem Intela. Ułatwi to niewątpliwie prace, bo inżynierowie Google'a nie będą musieli zastępować producenta układu. Poza tym, ma to poprawić czas pracy na baterii (być może wydłuży się on nawet do dwóch dni).

Nie wiadomo na razie jaki konkretnie układ miałby być zastosowany, ani czy pojawią się jakieś dodatkowe zmiany (np. niższa cena). Żadna z firm nie udzieliła redaktorom portalu komentarza.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie