Nowe komputery Lenovo z procesorami AMD

Nowe komputery Lenovo z procesorami AMD

Chiński producent komputerów zaprezentował nową linię komputerów stacjonarnych, wyposażonych w procesory wyprodukowane przez AMD.

Nowa seria „Dimension”, przeznaczona będzie w szczególności do klientów biznesowych i dużych korporacji. Według Lenovo komputery wyposażone w procesory AMD zapewniają bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, a poszerzenie gamy dostępnych produktów będzie opłacalne zarówno dla klientów, jak i samego producenta. Dotychczas oferta Lenovo, dla klientów biznesowych, zawierała jedynie komputery zbudowane na platformie Intela.

Zawarta umowa oznacza, że procesory AMD będą wykorzystywane w co najmniej 10 liniach produktów Lenovo. Niedawno Dell ogłosił, że rezygnuje z wyłącznego stosowania układów Intela i rozpoczął już sprzedaż komputerów z procesorami AMD.

Główny konkurent Intela chce zdobyć przewagę w segmencie komputerów biurowych, do zastosowań biznesowych oraz w platformach serwerowych, co ma być możliwe dzięki nowej platformie projektowanej wraz z ATI. AMD planuje zwiększyć swój udział w światowym rynku mikroprocesorów o 8% do 30% do 2008 roku.

komputery, dell, amd, lenovo, pocesory
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie