Nowości w Apple

Możliwość zakupu filmów w iTunes, nowe modele odtwarzaczy iPod i cyfrowy dekoder o roboczej nazwie iTV - tak w największym skrócie prezentuje się nowa oferta Apple.

Zgodnie z zapowiedziami użytkownicy platformy iTunes otrzymali dostęp do oferty filmowej wytwórni należących do koncernu Walt Disney. Nowości będą dostępne w cenie 12,99-14,99 dol., za pozostałe filmy trzeba będzie zapłacić 9,99 dol. Na początku w ofercie pojawi się 75 tytułów, udostępnianych w jakości zbliżonej do filmów DVD. Z serwisu skorzystają obecnie tylko amerykańscy internauci, uruchomienie międzynarodowej wersji sklepu zaplanowano na początek przyszłego roku.

Na pierwszy kwartał 2007 r. zaplanowano również premierę iTV - cyfrowego dekodera umożliwiającego bezprzewodowy transfer obrazu z komputera lub iPoda do telewizora. Projekt jest obecnie w fazie testów. Cena dekodera nie przekroczy 299 dolarów.

Koncern Apple zaprezentował również nowe modele iPodów. Najtańszy (79 dol.), iPod shuffle, o pojemności 1GB, będzie dostępny w sklepach na początku października. Już teraz można zamawiać nowe iPody nano, o pojemności 1, 2 lub 8GB (ceny odpowiednio 149, 199 i 249 dol.), dostępne w aluminowej obudowie i kilku wersjach kolorystycznych oraz iPody o pojemności 30 (249 dol.) i 80GB (349 dol.).

internet, telewizja, apple, ipod
MediaRun
Czytaj także
Polecane galerie