Nowości w komunikatorze Facebooka dla oraz alfie klienta dla Androida

Nowości w komunikatorze Facebooka dla oraz alfie klienta dla Androida

W ciągu ostatnich dni pojawiło się sporo nowości od Facebooka, czy to w wersji beta, czy już finalnej. Zacznijmy od tej drugiej - komunikator Marka Zuckerberga dla Androida oraz iOS zyskał kilka funkcji związanych z rozmowami konferencyjnymi. Przede wszystkim są bardziej widoczne, ponieważ programiści umieścili je na osobnej karcie. Oprócz tego, w wypadku Androida dodano też możliwość umieszczania skrótów do nich na pulpicie.
 
  

Inną nowością jest udostępnienie opcji wykonywania rozmów głosowych w wersji dla urządzeń Apple we wszystkich krajach (do tej pory było to możliwe jedynie w kilku, między innymi Stanach Zjednoczonych). Dzięki temu możemy rozmawiać za darmo (nie licząc kosztu połączenia z internetem) z naszymi znajomymi, którzy także posiadają Messengera (póki co nie da się dzwonić z poziomu strony internetowej). Dla przypomnienia, w wydaniu dla Androida, rozmowy głosowe były dostępne na całym świecie już od kilku miesięcy.

Ostatnią dużą nowością jest udostępnienie nowego interfejsu w alfie klienta dla systemu Android wszystkim jej użytkownikom, a nie tylko wybranym przez algorytm. Jeśli już korzystacie z tej wersji i jeszcze nie otrzymaliście nowego wyglądu, wystarczy wyczyścić dane programu i ponownie się do niego zalogować, o czym informuje serwis  Android Beat . Jak się sprawdza nowy interfejs? Na pewno lepiej pasuje do reszty Androida (w końcu doczekaliśmy się zastosowania stylu Holo UI) i moim zdaniem ładniej wygląda.
 
  

Funkcjonalnie natomiast już nie do końca jestem przekonany. Dlaczego? Niby można przełączać się pomiędzy podstawowymi czterema ekranami (aktualności, zaproszenia do znajomych, wiadomości, powiadomienia i menu) zwykłym przesunięciem palca w bok, ale nie da się zmienić kolejności. A ja akurat najczęściej korzystam z aktualności i powiadomień umieszczonych praktycznie na przeciwnych końcach ekranu, przesuwanie więc nie ma większego sensu i muszę po staremu sięgać ręką na samą górę ekranu.
 
  

Zmieniono też zestaw przycisków od publikacji różnych danych. Zamiast starych Status, Zdjęcie i Miejsce, mamy teraz Status, Zdjęcie i Aktywność. Co się kryje pod tym ostatnim? Możliwość podzielenia się ze znajomymi jak się czujemy, co robimy lub gdzie jesteśmy. Przyciski te zostały też przeniesione na dół ekranu i automatycznie się ukrywają przy przewijaniu dół, a pojawiają się po przewinięciu w górę.

Aby zapisać się do alfy oficjalnego klienta dla Androida, trzeba się zapisać do  tej grupy , a następnie potwierdzić chęć zostania testerem na  tej stronie . Potem wystarczy pobrać aplikację z  Google Play . Messengera natomiast możecie pobierać już w najnowszej wersji z  App Store  oraz  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie