Nowy kalendarz od Google dla Androida już dostępny

Nowy kalendarz od Google dla Androida już dostępny

W poniedziałek oficjalnie zaprezentowana została przez Google nowa wersja aplikacji Kalendarz dla Androida, która jest preinstalowana na urządzeniach z Androidem 5.0. Przedstawiciele firmy z Moutnain View poinformowali wówczas, że posiadacze urządzeń ze starszymi wersjami systemu otrzymają aktualizację w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Na szczęście tradycyjnie już przez tak długim oczekiwaniem uchronili nas redaktorzy z  Android Police , którzy dziś w nocy opublikowali plik APK do ręcznej instalacji.
 
  
Co się zmieniło? Oczywiście interfejs - głównym widokiem staje się Harmonogram. Jest to odpowiednik agendy ze starszej wersji. Różni się przede wszystkim wyświetlaniem obrazków symbolizujących rozpoczynający się miesiąc oraz tła tematyczne dla wydarzeń (np. zdjęcia miejsca przypisanego do spotkania czy obrazki powiązane z tytułem, np. ćwiczeniami). Oprócz tego, aplikacja zyskała integrację z Gmailem - może automatycznie dodawać informacje o rezerwacjach hoteli i restauracji, nadchodzących lotach samolotów (jest to opcjonalne, w ustawieniach znajduje się przełącznik).
 
 
Pojawiła się również opcja sugerowania informacji podczas dodawania wydarzeń, na wzór tej z  opisywanej  przez nas aplikacji Inbox. Niestety, w tym wypadku wygląda na to, że opcja ta nie działa w Polsce (w Inboksie działa). Chyba, że Google po prostu nie przystosowało jeszcze do tego swoich serwerów. Nieco zmieniła się także implementacja widoku miesiąca - nie znajdziemy go już w menu. Teraz, aby zobaczyć wszystkie dni danego miesiąca należy dotknąć jego nazwę u góry ekranu. Wówczas wysunie się dobrze znana ze starszych wersji siatka dni. Natomiast przełączanie widoczności kalendarzy odbywa się teraz przez panel wysuwany z lewego brzegu ekranu.

Plik APK możecie już pobierać z serwisu  APK Mirror . Jest kompatybilny z Androidem 4.0.3 lub nowszym.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie