Nowy produkt Kaspersky Lab na polskim rynku - Kaspersky Mobile Security 9

Nowy produkt Kaspersky Lab na polskim rynku - Kaspersky Mobile Security 9

Częstochowa, 13 czerwca 2011 r. - Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek nowej wersji programu Kaspersky Mobile Security 9 - rozwiązania przeznaczonego do ochrony danych i prywatności użytkowników smartfonów. Produkt działa teraz na platformach Android oraz BlackBerry, co wraz z obsługiwanymi dotychczas systemami Symbian i Windows Mobile daje wszechstronną ochronę, niezależnie od rodzaju użytkowanego smartfonu.

Dzięki programowi Kaspersky Mobile Security 9 użytkownik ma pewność, że jego smartfon jest chroniony przed wszelkimi zagrożeniami, a przechowywane w nim dane są bezpieczne - nawet gdy sprzęt wpadnie w ręce złodzieja lub cyberprzestępcy. Najważniejsze funkcje Kaspersky Mobile Security 9 to: ochrona smartfonów przed szkodliwymi programami oraz spamem, blokowanie niechcianych połączeń, ukrywanie wybranych kontaktów przed zbyt dociekliwymi osobami, lokalizowanie zgubionych lub skradzionych telefonów, a także monitorowanie mobilnej aktywności dzieci, łącznie ze sprawdzaniem, gdzie znajdują się w danej chwili.


Dzięki unikatowym technologiom ochrony prywatności ukrycie wybranych kontaktów i powiązanych z nimi danych (łącznie z historią połączeń i SMS-ów) to kwestia wciśnięcia jednego przycisku. Kontakty mogą być także ukrywane automatycznie po upłynięciu zdefiniowanego czasu, w którym smartfon pozostaje uśpiony, lub na żądanie - po wysłaniu specjalnego SMS-a. Dzięki białej i czarnej liście użytkownik może z łatwością odfiltrować niechciane połączenia i wiadomości tekstowe.

Kaspersky Mobile Security 9 dba o poufność danych, nawet gdy smartfon zostanie zgubiony lub skradziony. Program pozwala na zdalne usunięcie informacji z telefonu lub zablokowanie go - wystarczy wysłać specjalną wiadomość SMS. Funkcja GPS Find pozwala na zlokalizowanie zgubionego smartfonu, a dzięki opcji SIM Watch użytkownik może otrzymać powiadomienie, gdy złodziej lub cyberprzestępca zmieni kartę SIM.

Program pozwala na zabezpieczanie hasłem oraz szyfrowanie poufnych danych (tylko dla platform Symbian i Windows Mobile). Moduł kontroli rodzicielskiej pozwala na ograniczenie listy numerów, z którymi może łączyć się dziecko (na przykład numery o podwyższonej opłacie), a także na kontrolowanie, kto dzwoni na chroniony telefon.

     
Okno programu Kaspersky Mobile Security w systemach Android (z lewej strony)
oraz BlackBerry (z prawej strony)

,,Posiadacze smartfonów korzystają z nich każdego dnia, aby wysyłać i otrzymywać wiadomości tekstowe, wykonywać połączenia telefoniczne, uzyskiwać dostęp do Internetu, komunikować się poprzez portale społecznościowe i dokonywać płatności online. W smartfonach przechowujemy mnóstwo informacji na temat naszego życia prywatnego" - powiedział Siergiej Niewstruiew, dyrektor działu rozwiązań mobilnych w Kaspersky Lab. ,,Kaspersky Mobile Security 9 to nie tylko aplikacja antywirusowa. To mobilny pakiet bezpieczeństwa, zapewniający kompletną ochronę cennych danych przed wszelkimi zagrożeniami".


Obsługiwane systemy operacyjne
o    Android: 1.6-2.2;
o    BlackBerry: 4.5-6.0;
o    Symbian (Nokia): Symbian^3 lub Series 60 9.1, 9.2, 9.3, 9.4;
o    Windows Mobile: 5.0-6.5.

Ceny i dostępność
Produkt Kaspersky Mobile Security 9 jest dostępny w sprzedaży od 13 czerwca 2011 r. Rozwiązanie jest dostępne w cenie 55 zł brutto (cena rocznej licencji na ochronę jednego smartfonu). Zakupioną licencję można przenosić między posiadanymi telefonami.

Użytkownicy programu Kaspersky Mobile Security 8 mogą dokonać bezpłatnej migracji do najnowszej wersji.

Więcej informacji o najnowszym produkcie Kaspersky Lab można znaleźć na stronie: http://kaspersky.pl/kms.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie