Nowy system płatności mobilnych BLIK wystartował

Nowy system płatności mobilnych BLIK wystartował

Wczoraj wystartował BLIK, nowy system płatności mobilnych stworzony na bazie IKO od PKO BP, o czym informują twórcy systemu na  swojej stronie . Wykorzystuje on sześciocyfrowe kody jednorazowe, które podajemy kasjerowi lub sami wpisujemy do terminala, bankomatu lub na stronie sklepu internetowego. Dzięki temu może on działać na urządzeniach bez NFC lub bez stosownego API (np. iPhone) i nie wymaga specjalnej karty SIM.
 
 
W aplikacjach mobilnych banków, które przyłączyły się do inicjatywy (obecnie są to: Alior Bank, BZ WBK, ING, mBank, Millenium Bank oraz PKO BP), powinna się pojawić opcja BLIK. Jej uruchomienie otwiera ekran z jednorazowym kodem, który zmienia się w prośbę o potwierdzenie transakcji po wprowadzeniu podanych cyfr do terminala, bankomatu lub na stronie internetowej. Cały proces dobrze pokazuje film opublikowany przez mBank. 

W ustawieniach programu jest możliwość włączenia  lub wyłączania zatwierdzania transakcji o wartości poniżej 50 zł oraz opcja pozwalająca wyświetlić saldo naszego konta obok kodu jednorazowego.

Niestety, nie wszystkie banki wyrobiły się ze zgłoszeniem aktualizacji swoich aplikacji do sklepów z oprogramowaniem na czas, przez co nie wszyscy użytkownicy mogą już korzystać z systemu BLIK. 
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie