Nowy szef działu cyfrowych treści w HTC

Nowy szef działu cyfrowych treści w HTC

Warszawa, 22 marca 2011 r. - Firma HTC, międzynarodowy lider projektowania urządzeń mobilnych, mianuje na stanowisko chief content officer w HTC Shashi Fernando, pełniącego uprzednio funkcję CEO w firmie Saffron Digital. Shashi Fernando zostanie zatrudniony w centrali firmy w Taoyuan na Tajwanie i będzie podlegać bezpośrednio Peterowi Chou, CEO firmy HTC. Nominacja odzwierciedla dążenie HTC do uczynienia z cyfrowych treści kluczowego elementu oferowanych urządzeń. Shashi Fernando będzie odpowiedzialny za globalną strategię HTC w tej dziedzinie i regionalne wdrożenia.


,,Shashi Fernando ma ogromne doświadczenie w dziedzinie tworzenia cyfrowych treści i cieszę się, że będzie twórcą strategii HTC w tym zakresie." - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. ,,Cyfrowe usługi będą kluczowym elementem naszych rozwiązań i przyszłych sukcesów."


,,HTC jest bardzo ambitną firmą, o wielkim doświadczeniu i kompetencjach do realizacji tych ambicji." - powiedział Shashi Fernando. ,,Bardzo cieszę się, że będę mógł pracować nad strategią HTC w zakresie dostarczanych treści i z niecierpliwością czekam na prezentację nowych usług klientom HTC na całym świecie."
Shashi Fernando,  przed dołączeniem do HTC, pełnił funkcję CEO w Saffron Digital, firmie założonej w 2006 roku w celu dostarczania wysokiej jakości, bezpiecznych cyfrowych usług. Firma zyskała reputację innowacyjnej technologicznie i stała się pionierem technologii medialnych i cyfrowej rozrywki. Saffron Digital została kupiona przez HTC w lutym tego roku.


Shashi Fernando znalazł się na liście Top 50 kadry kierowniczej, opublikowanej przez magazyn Mobile Entertainment w roku 2009 i 2010. Saffron Digital znajduje się obecnie na liście Deloitte Fast 50 Technology i Media Momentum Top 100 firm zajmujących się cyfrowymi mediami. David McDonald, chief operating officer w firmie Saffron Digital, będzie pełnił funkcję CEO w Saffron, będącej strategicznym partnerem HTC.  

HTC
HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych i liderem technologicznym w branży, oferującym estetyczne, innowacyjne oraz wysokiej jakości smartfony. Kierunkiem wyznaczającym rozwój produktów HTC jest filozofia ciągłego szukania sposobów na łatwiejsze życie i komunikację międzyludzką dla wszystkich użytkowników smartfonów HTC.
Firma notowana jest na giełdzie papierów wartościowych na Tajwanie pod symbolem 2498. Więcej informacji o HTC na stronie www.htc.com.
Infolinia techniczna HTC pod nr tel.: 00 800 121 16 66.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie