NVIDIA pokazuje tablet SHIELD w przystępnej cenie

NVIDIA pokazuje tablet SHIELD w przystępnej cenie

Mobilna konsola do gier SHIELD od NVIDII nie odniosła zbyt wielkiego sukcesu. Firmy jednak nie zraziło to do rynku urządzeń mobilnych i podjęła ona kolejną próbę przekonania do swoich produktów użytkowników. Tym razem zadanie to otrzymał tablet o nazwie SHIELD, o czym donosi serwis  Android Community . Szanse ma spore, ponieważ jest to urządzenie bardziej ogólnego zastosowania i na dodatek w całkiem niezłej cenie.
 
 
 
Zacznijmy jednak od parametrów. Układ NVIDIA K1 ze 192 rdzeniami graficznymi niewątpliwie umożliwi granie w najbardziej wymagające produkcje. Wspomagać go będzie procesor Cortex A15 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB RAMu. Obraz z gier wyświetlany będzie na 8-calowym ekranie o rozdzielczości 1920x1200 pikseli. W zależności od wybranego modelu do dyspozycji będziemy mieli 16  GB lub 32 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć o maksymalnie 128 GB za pomocą kart microSD. Dodatkowo będzie można robić zdjęcia przy pomocy jednej z wbudowanych kamer o matrycy 5 MP.
 
 

NVIDIA przedstawiła również szereg dodatkowych akcesoriów dla swojego nowego urządzenia. Wśród nich znajdziemy między innymi rysik NVIDIA DirectStylus(TM) 2 oraz aplikację NVIDIA Dabbler(TM) służące do tworzenia realistycznych obrazów, wyglądających jakby naprawdę były namalowane farbami olejnymi lub akwarelami. Dokupić da się także etui czy bezprzewodowy kontroler do gier, dzięki któremu po podłączeniu tabletu do telewizora da się z korzystać z urządzenia NVIDII prawie jak z prawdziwej konsoli do gier.

Oprogramowanie obecne w tablecie pozwoli też na grę w tytuły przeznaczone dla pecetów (o ile mamy w blaszaku w miarę świeżą kartę z układem NVIDII) dzięki technologii streamingu. Oczywiście bez problemu można bawić się z produkcjami tworzonymi z myślą o Androidzie, w tym także wydanymi jedynie na konsolkę SHIELD (np. Portal czy Half-Life 2).

Teraz przejdźmy do najważniejszej części, czyli cen. Jak donosi portal  Benchmark.pl , w naszym kraju będą się one kształtować następująco:
- SHIELD Tablet z 16 GB pamięci (tylko Wi-Fi): 1199 zł
- SHIELD Tablet z 32 GB pamięci (LTE): 1549 zł
- SHIELD Wireless Controller:  249 zł
- SHIELD Tablet Cover: 119 zł

Urządzenie ma trafić do sklepów na terenie całej Europy już 14 sierpnia.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie