O sieci WLAN Meru na konferencji FEN i Advatech

O sieci WLAN Meru na konferencji FEN i Advatech

Spotkanie Meru Networks Grand Prix odbyło się w niecodziennym miejscu - na poznańskim torze gokartowym

Konsorcjum FEN i Advatech Sp. z o.o. - integrator rozwiązań informatycznych - zorganizowały wspólnie konferencję na temat bezprzewodowych rozwiązań Meru Networks. Spotkanie pod nazwą ,,Meru Networks Grand Prix" odbyło się w niecodziennym miejscu - na poznańskim torze gokartowym.


W ,,Meru Networks Grand Prix", które niedawno odbyło się w Poznaniu - wzięli udział przedstawiciele dziesięciu współpracujących z Advatech Partnerów, m.in. Amica Wronki, Kompania Piwowarska, Aquanet a także organizatorzy - Konsorcjum FEN i Advatech. Uczestnicy dowiedzieli się o możliwościach zaawansowanych rozwiązań bezprzewodowych Meru Networks, a także o atutach przemawiających za wyborem systemu WLAN Meru, przy wdrożeniach sieci bezprzewodowych w różnych lokalizacjach.

System Meru Networks idealnie nadaje się do tworzenia rozległych sieci bezprzewodowych, w których bardzo ważne są takie elementy, jak równomierne pokrycie sygnałem całej powierzchni budynku firmy czy hali, a także aplikacje wrażliwe na opóźnienia (np. rozmowy VoIP). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch technologii: wirtualnej komórki i kontroli sieci bezprzewodowej.

Technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell) pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej. Dlatego sieci Meru bardzo dobrze radzą sobie z takimi zjawiskami, jak przełączanie klientów pomiędzy punktami dostępowymi, balansowanie pasmem, a także uszkodzenia. Z kolei Technologia ATC (Meru Air Traffic Control) pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Tym sposobem można efektywnie zarządzać siecią opartą na Meru pod kątem istotnych zjawisk, jak nadawanie priorytetów dla ruchu wrażliwego na opóźnienia czy przełączanie poszczególnych klientów wireless do mniej obciążonych punktów dostępowych.

Po części merytorycznej konferencji, jej uczestnicy przesiedli się z wygodnych krzeseł do gokartów, by - z nieco mniejszymi prędkościami niż sieć WLAN Meru - rywalizować między sobą samochodami wyścigowymi. Konsorcjum FEN planuje zorganizować w przyszłości kolejne edycje ,,Meru Networks Grand Prix".
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie