Oficjalny komunikat BlackBerry w kwestii wsparcia dla OS 7

Oficjalny komunikat BlackBerry w kwestii wsparcia dla OS 7

Wszystko wskazuje na to, że komunikacja wewnątrz BlackBerry nie zawsze spisuje się tak, jak powinna lub też dziennikarze słyszą to, czego ich rozmówca wcale nie powiedział. Dział PR kanadyjskiej firmy postanowił dziś na wszelki wypadek sprostować wypowiedzi dotyczące okresu wsparcia dla terminali z OS 7.

Według oficjalnego komunikatu prasowego... BlackBerry nie ustaliło jeszcze faktycznego terminu zakończenia wsparcia dla starszych modeli BlackBerry, w związku z czym wcześniejszą wypowiedź jednego z pracowników firmy można uznać za nieważną. Nie wiadomo niestety, na ile nie jest ona związana z rzeczywistością - być może 2015 będzie faktycznym końcem zakończenia dystrybucji, natomiast niezbędna infrastruktura będzie utrzymywana jeszcze przez długi okres, aby zapewnić poprawne funkcjonowanie BIS oraz BES w starszym wydaniu. Z drugiej strony kto jest w stanie zagwarantować, że nie zostanie podjęta decyzja o wcześniejszym zamknięciu dostępu do tych usług? Nikt.

Wnioski z dzisiaj są więc dwa - po pierwsze, BlackBerry OS 7 i starsze nadal żyją i jeszcze będą żyć, a po drugie - nadal nie wiadomo jak długo. Bonusowym wnioskiem może być to, że po raz kolejny wyższy rangą pracownik BlackBerry mówi coś, co nie ma żadnego przełożenia na faktyczne decyzje podejmowane przez firmę.

via: berryreview

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie