Opera Mini 5 w wersji beta dla Androida wydana

Opera Mini 5 w wersji beta dla Androida wydana

Dzisiaj firma Opera Software wydała wersję beta swojej mobilnej przeglądarki Opery Mini 5 dla urządzeń z systemem Google Android. Aplikację można za darmo pobrać z Android Market. Póki co dostępna jest tylko wersja angielska, ale autorzy zapowiadają, że wraz z kolejnymi aktualizacjami dodadzą pozostałe języki.

 

 

 

Aplikacja działa szybko, posiada wszystkie funkcje obecne w wersjach dla innych platform. Wersja dla Androida różni się jednak odrobinę od pozostałych. Czym? Przede wszystkim nie ma przycisków Wstecz, Gotowe i Anuluj widocznych w prawym górnym rogu ekranu w widokach ustawień czy zakładek. Jego funkcję pełni sprzętowy przycisk Wstecz. Niby drobna rzecz, ale jeśli ktoś korzystał wcześniej z Opery na innych systemach, będzie to dla niego irytujące.

Druga różnica to link "Tell a friend" widoczny na górze strony szybkiego wybierania. Prowadzi on do strony, na której możemy podać adres email osób, którym chcielibyśmy polecić przeglądarkę.

Ostatnią różnicą jest widoczny pasek powiadomień. W żadnym innym systemie nie widzimy górnego paska, gdy aplikacja jest uruchomiona. Ciekawe czy jest to niedopracowanie, czy może celowa zmiana i wkrótce także pojawi się we wszystkich wersjach. Moim zdaniem byłoby to zmianą na lepsze, gdyż moglibyśmy wtedy bez przeszkód monitorować stan baterii.

Poza tym nie ma większych różnic od ostatnio testowanej wersji dla systemu Windows Mobile.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie