Opera Mobile 10.1 dla smartphonów Nokii Dostępna już w wersji finalnej

Opera Mobile 10.1 dla smartphonów Nokii Dostępna już w wersji finalnej

Uwaga, użytkownicy smartphonów Nokii! Opera wydała dzisiaj finalną wersję Opery Mobile 10.1 dla platformy Symbian/ Series 60, która zapewnia dużo większą wydajność w obsłudze JavaScriptu, a w rezultacie - znacznie szybsze przeglądanie.

W Operze Mobile 10.1 debiutuje nowa optymalizacja silnika javascriptowego Crakan, stworzona w technologii JIT (kompilacja w locie). To ten sam silnik, który wchodzi w skład przeglądarki desktopowej. Test SunSpider dotyczący JavaScriptu pokazuje, że wydana dzisiaj wersja jest 9 razy szybsza od poprzedniczki - Opery Mobile 10.0.

Kolejny debiut w tej wersji przypadł w udziale geolokacji, która umożliwia umiejscowienie telefonu na mapie. Geolokacja umożliwia także serwisom internetowym i aplikacjom podróżniczym rozpoznanie lokacji telefonu, dzięki czemu można mieć łatwy dostęp do personalizowanych i sprecyzowanych geograficznie treści. Wysoki poziom prywatności w Operze Mobile oznacza m.in., że uruchomienie  geolokacji jest opcjonalne.

- Wydajne smartphony zasługują na niemniej wydajne przeglądarki - powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. - Opera Mobile 10.1 umożliwia od dzisiaj najlepszy kontakt z Internetem na najpopularniejszej na świecie platformie smartphonów. 

Oto więcej powodów, dla których warto znaleźć miejsce dla Opery Mobile 10.1 w smartphonie z Symbianem:

- Funkcje stworzone przez Operę - takie jak Szybkie wybieranie, przeglądanie w kartach i menadżer haseł - ograniczają czas wymagany do nawigowania po ulubionych stronach. 
- Kiedy natrafisz na wolne łącze, z pomocą przybędzie Opera Turbo, która zmniejsza rozmiar strony o 80%, zwiększając szybkość przeglądania i ograniczając jego koszty.
- Opera Mobile 10.1 to także wyrafinowany wygląd, kinetyczne przewijanie, wirtualna klawiatura i autorotacja.  

Opera Mobile 10.1 jest dostępna dla smartphonów na platformie  Symbian^3 oraz 3. i 5. edycji platformy Symbian S60. Można ją pobrać za darmo ze strony m.opera.com. Dowiedz się więcej na stronie www.opera.com/mobile.


Opera Software ASA

Opera Software ASA zmieniła oblicze przeglądania Internetu w komputerze, telefonie komórkowym i innych urządzeniach. Wieloplatformowa technologia przeglądarki Opera jest znana ze swej efektywności, spełniania standardów i małego rozmiaru. Opera zapewnia użytkownikowi szybsze, bezpieczniejsze i bardziej dynamiczne doświadczenie Internetu. Spółka jest notowana na Giełdzie w Oslo pod symbolem giełdowym OPERA. Dowiedz się więcej na  http://www.opera.com/.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie