Otwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce

Otwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce

Fot. BTC Keychain / Flickr (CC BY 2.0)

Projekt Bitcoinomat stawia sobie na celu stworzenie największej sieci bankomatów Bitcoin w Polsce. W niecałe 3 miesiące od uruchomienia swojej jednostronnej maszyny w warszawskim Bobby Burger, tym razem otworzył pierwszą dwustronną maszynę tego typu w Five Restaurant przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie.


To co wyróżnia ten bitcoinomat względem innych to fakt, iż jest pierwszym, w kraju, który umożliwia tak kupno, jak i sprzedaż cyfrowej waluty Bitcoin za gotówkę.


"Bitcoin to cyfrowa waluta przyszłości, w tej chwili na całym świecie coraz więcej firm przyjmuje płatności w tej formie, można np wymienić jednym tchem gigantów takich jak Microsoft, Paypal, Ebay czy NewEgg. Polska również podąża za takim trendem, a misją Bitcoinomat na rynku jest stawianie maszyn ułatwiających nabywanie tej waluty. Dzięki nam nie trzeba się rejestrowa na giełdach, dawać swoich danych, czekać na przelewy. Cały zakup czy sprzedaż w naszych maszynach są natychmiastowe - trzeba mieć tylko portfel Bitcoin, gotówkę i być pełnoletnim" - mówi Andrzej Głowicki, właściciel Bitcoinomat.pl


Warszawska maszyna pobiera 5% prowizji.


bankomat, bitcoin, bitcoinomat
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie