Pierwsza wersja RC CyanogenModa 10.2 wydana

Pierwsza wersja RC CyanogenModa 10.2 wydana

Niedawno rozpoczęto prace nad CyanogenModem 11, więc naturalnie zespół tworzący tę dystrybucję chce zakończyć prace nad poprzednią wersją oznaczoną numerkiem 10.2. W związku z tym, na wybrane urządzenia udostępniona została właśnie pierwsza wersja RC, o czym twórcy informują na  swoim blogu . Oznacza to, że nowe funkcje już raczej nie będą dodawane i deweloperzy skupiają się przede wszystkim na usunięciu znanych błędów.

Jeśli sami znaleźliście jakieś błędy czy niedoróbki, polecam ich zgłaszanie w programistom przy pomocy tej strony (oczywiście po angielsku). Dodatkowo tym razem pojawił się nowy problem - osoby, które zainstalowały ROM przy pomocy aplikacji CyanogenMod Installer. W ich wypadku instalacja bez wipe nie jest polecana (może uszkodzić dane użytkownika). Dlatego lepiej, żeby poczekały na finalną kompilację. Ewentualnie koniecznie należy zrobić kopię zapasową danych.

Jakie nowości pojawiły się w wersji 10.2 od czasu wydania CyanogenModa 10.1? Przede wszystkim te, co w Androidzie 4.3, na którym ROM bazuje. Mamy więc lepszą obsługę grafiki 3D, wydajniejsze działanie systemu plików, wsparcie dla Bluetooth Low Energy (również dla Galaxy Nexusa, który w aktualizacji od Google wsparcia tej funkcji nie otrzymał) czy odświeżoną aplikację aparatu. CyanogenMod od siebie dodaje między innymi nieco poprawioną funkcję Aps Ops, pierwotnie zaprojektowaną przez Google (i ukrytą przed użytkownikiem). Pozwala ona blokować wybrane przez siebie uprawnienia aplikacji i w ROMie została zintegrowana z Privacy Guard (po dłuższym przytrzymaniu palca nad ikonką programu w ustawienia Privacy Guard, zobaczymy ustawienia App Opps dla niego). Odrobinę poprawiono również opcję Smart Dial w systemowej aplikacji telefonu.

Paczki z wersją RC dla poszczególnych urządzeń możecie pobierać z  tej strony . 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie