Pierwsze aplikacje zyskują integrację z Google Fit

Pierwsze aplikacje zyskują integrację z Google Fit

W środę  pisaliśmy  o oficjalnym starcie usługi Google Fit oraz udostępnieniu jej klienta dla Androida. Niestety, wówczas jedną aplikacją zdolną wymieniać dane z odpowiednikiem HealthKit od Google był oficjalny klient. Google we wpisie informującym o uruchomieniu usługi wspomniało jedynie, że aktualizacji dodających wsparcie dla Fit możemy się spodziewać w ciągu nadchodzących tygodni. Na szczęście programiści okazali się nieco szybsi.

Integrację z Google Fit zyskał już między innymi program Runtastic (w wersji  darmowej  i  płatnej ). Jeśli nie otrzymaliście żadnego komunikatu, ani nie widzicie opcji połączenia z usługą w ustawieniach, to polecam wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Po tym pozycja Google Fit powinna się pojawić Ustawienia > Konta partnerskie. Niestety, synchronizowane będą jedynie przyszłe ćwiczenia. Jeśli więc chcemy mieć w usłudze także dane archiwalne, musimy je dodać ręcznie z poziomu klienta lub strony internetowej.

Wsparcie dla Google Fit pojawiło się też w testowych kompilacjach programu Strava dla rowerzystów ( tutaj  znajdziecie instrukcję jak się zapisać do testów). Podobnie jak w wypadku Runtastic, synchronizacja działa jedynie dla nowych treningów. Aby aktywować wymianę danych, należy udać się do ustawień, przejść do sekcji Link Other Services i wybrać Google Fit. Od tej pory wszystkie dane zarejestrowane przez program będą dodawane również do chmury Google'a.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie