Pierwsze zdjęcie BlackBerry Milan – następcy BlackBerry Torch

Pierwsze zdjęcie BlackBerry Milan – następcy BlackBerry Torch

 

Pierwsze zdjęcie BlackBerry Milan – następcy BlackBerry Torch

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na potwierdzenie niedawnych rewelacji na temat nowych modeli BlackBerry z oprogramowaniem systemowym BlackBerry 10 (dawniej*: BBX). Dziś do sieci dostała się pierwsza grafika prezentująca urządzenie, które najprawdopodobniej zastąpi dobrze nam znanego Torcha 9800 oraz 9810 – BlackBerry o kodowej nazwie “Milano”.

Niestety o urządzeniu nie wiadomo na razie zbyt wiele, z wyjątkiem tego, że będzie wyposażone w naprawdę pokaźny ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości (na pewno wyższej niż obecne Torche) oraz wspomniany już system BlackBerry 10.

Trudno jest też nie zauważyć, że Research In Motion zdecyduje się w przyszłym roku prawdopodobnie niemal całkowicie odejść od “zaokrąglonych krawędzi”, które przez lata były cechą charakterystyczną wyglądu większości modeli z jego portfolio. Kolejną wyraźną zmianą jest brak TrackPada oraz jakichkolwiek klawiszy funkcyjnych pod ekranem – najwyraźniej i z tego zamierza zrezygnować kanadyjska korporacja, choć ostatnio zdarzało jej się umieścić taki zestaw nawet w modelu “w pełni dotykowym” – 9860.

Zapowiada się naprawdę fascynujący rok!

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie