Pierwszy publiczny pokaz Internet Explorer 10

Pierwszy publiczny pokaz Internet Explorer 10

Zaledwie cztery tygodnie po premierze Internet Explorera 9, Microsoft zaprezentował publicznie pierwszą wersję Platform Preview Internet Explorera 10. Pokaz miał miejsce podczas pierwszego dnia konferencji MIX11, na której spotykają się projektanci i deweloperzy stron internetowych z całego świata.

Dziesiąty Internet Explorer został zaprezentowany przez wiceprezesa firmy Microsoft odpowiedzialnego za rozwój tego produktu - Deana Hachamovitcha. Podczas swojego wystąpienia, Dean Hachamovitch stwierdził, że następna wersja czołowej przeglądarki internetowej Microsoft idzie w ślady Internet Explorera 9 w zakresie wydajności i natywnej obsługi języka HTML5.  


,,Obecnie jedynym sposobem, aby doświadczyć natywnej obsługi HTML5 w Internecie, jest Windows 7 z Internet Explorerem 9," - powiedział Hachamovitch. - ,,Dzięki Internet Explorerowi 9 witryny internetowe mogą wykorzystać moc nowoczesnego sprzętu oraz systemu operacyjnego i dostarczyć wrażeń, które rok temu były niemożliwe. Internet Explorer przesuwa granice tego, co deweloperzy mogą osiągnąć w Internecie."

Konsumenci oraz deweloperzy stoją dziś w obliczu ważnego wyzwania technologicznego.
Fakt używania przez konsumentów różnych urządzeń do przeglądania Internetu, wymusza na deweloperach pisanie aplikacji w różnych językach. W rezultacie standardy technologiczne w rodzaju HTML5, które zapewniają wysoką wydajność aplikacji dostarczanych przez Internet, odgrywają coraz ważniejszą rolę. Deweloperzy coraz chętniej sięgają po technologie, które nie tylko są zgodne ze standardami, ale wykorzystują moc urządzenia, aby zapewnić użytkownikom nowe wrażenia.

Internet Explorer 9 to jedyna przeglądarka ze sprzętowym przyspieszaniem HTML5, które obejmuje grafikę, tekst, audio i wideo. Jako pierwsza wprowadziła takie innowacje, jak akceleracja sprzętowa oparta na głębokiej obsłudze HTML5, która oferuje internautom większą szybkość. Pierwsza wersja Platform Preview Internet Explorera 10 rozszerza te innowacje i zapewnia obsługę dodatkowych standardów, takich jak gradienty CSS3 dla obrazów w tle oraz CSS3 Flexbox.

Co dwanaście tygodni Microsoft będzie prezentował kolejne wersje Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 10. Pierwsza Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 10 jest dostępna dla wszystkich deweloperów do pobrania pod adresem www.IETestDrive.com. Najnowsza wersja przeglądarki została zaprojektowana tak, aby jeszcze bardziej uwypuklała piękno drzemiące w Sieci.  Microsoft zademonstrował także witryny i aplikacje wielu czołowych firm, takich jak foursquare, Namco, Last.fm Ltd. oraz nową witrynę grupy Bon Jovi opracowaną przez Sparkart Group Inc.,
aby pokazać, jak firmy wykorzystują możliwości przeglądarki Internet Explorer w celu zapewnienia użytkownikom bogatszych wrażeń z uzywania Internetu.

,,foursquare Playground łączy nasz interfejs API z nowymi technologiami, takimi jak HTML5 i Internet Explorer 9, aby przenieść forsquare na pulpit komputera i estetycznie pokazywać miejsca, w których gromadzą się nasi użytkownicy," - powiedział Holger Luedorf, wiceprezes ds. urządzeń mobilnych i partnerstw w foursquare. - ,,Z przyjemnością przedstawiamy nowe możliwości, takie jak funkcja <> i udostępnianie zdjęć."

Przykłady tych demonstracji można obejrzeć pod adresem www.microsoft.com/presspass/events/mix.

Rosnąca zgodność ze standardami i chmurą
Microsoft jest liderem w popularyzowaniu standardów internetowych ze względu na długofalowe zaangażowanie w proces standaryzacji HTML5 oraz inwestycje w takie platformy, jak Internet Explorer, Windows Phone 7 i Windows 7. Na specjalnej witrynie Microsoft www.html5labs.com można zapoznać się z prototypami wczesnych specyfikacji organów normalizacyjnych, takich jak W3C.

Microsoft skupia się również na rozwijaniu standardów i chmury obliczeniowej, pomagając deweloperom w dostosowywaniu aplikacji do potrzeb wielu urządzeń i platform. Na przykład platforma Windows Azure pozwala twórcom oprogramowania wykorzystać istniejące umiejętności
do budowania, udostępniania i skalowania internetowych aplikacji w chmurze.

Jednocześnie podczas pierwszego dnia konferencji MIX11 Microsoft ogłosił komercyjną dostępność nowych funkcji Windows Azure, w tym usług, które przyspieszają działanie aplikacji i zapewniają bezpieczny, otwarty dostęp do aplikacji internetowych poprzez popularnych dostawców usług tożsamości, w tym Microsoft, Facebook i Google. Od dziś dostępna jest nowa wersja Community Technology Preview usługi Windows Azure Traffic Manager, która pozwala deweloperom łatwiej równoważyć wydajność aplikacji w różnych obszarach geograficznych. Firma zapowiedziała również poglądową wersję sieci dostarczania treści Windows Azure, przeznaczonej do strumieniowej transmisji multimediów, która będzie dostępna pod koniec czerwca. Więcej informacji o tych aktualizacjach można znaleźć pod adresem http://blogs.msdn.com/b/windowsazure.

Oprócz zaangażowania w rozwój HTML5, standardów internetowych i zgodności operacyjnej z chmurą, Microsoft omówił swój udział w sponsorowaniu projektów open source, takich jak Orchard, bezpłatny system CMS Fundacji Outercurve w Galerii Open Source ASP.NET. Od dziś dostępna jest wersja Orchard 1.1 wraz z nowymi modułami Amazon.com Inc., UserVoice Inc. i DISQUS, które uzupełniają stale rosnącą liczbę społecznościowych rozszerzeń systemu Orchard. Microsoft zapowiedział też aktualizację ASP.NET MVC 3, która pozwala deweloperom na szybkie i łatwe wprowadzenie innowacji poprzez obsługę znakowania HTML 5, platformę Entity Framework 4.1 z wbudowanym modułem Entity Code First do łatwiejszego tworzenia bazodanowych rozwiązań internetowych, a także rozszerzone funkcje NuGet do wyszukiwania i instalowania komponentów społecznościowych.

Internet Explorer 10 Platfrom Preview 1 jest dostępny do pobrania pod adresem www.IETestDrive.com.


Informacje o firmie:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją - Windows 7, która od premiery sprzedała się na świecie w rekordowej liczbie 300 milionów egzemplarzy oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office - którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje,  infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. We Wrocławiu natomiast działa od 2008 roku Centrum Rozwoju Oprogramowania Microsoft. W Polsce Microsoft współpracuje z ponad 8 tysiącami partnerów i 20 tysiącami inżynierów.

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska ,,wykluczenia informacyjnego" poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu ,,Microsoft dla non-profit", Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii ,,Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt ,,Partnerstwo dla Przyszłości", który w 2007 roku  został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł ,,Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007". Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją ,,Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci ,,3...2..1...Internet!". W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł ,,Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).

***

Microsoft Windows, Windows Mobile, Windows Phone, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie