Pierwszy smartfon z Ubuntu na pokładzie już wkrótce w sprzedaży

Pierwszy smartfon z Ubuntu na pokładzie już wkrótce w sprzedaży

Pamiętacie jeszcze mobilne wydanie Ubuntu dla smartfonów i tabletów? Dwa lata temu udostępniono testowe wydania dla Nexusów, była też nieudana zbiórka na telefon z segmentu premium, który działaby pod kontrolą tego systemu operacyjnego. Później zapadła cisza na temat tej odmiany Ubuntu. Okazuje się jednak, że znalazł się producent chętny do produkcji telefonu z systemem firmy Canonical, o czym donosi portal  The Verge .
 
Otóż już w przyszłym tygodniu do sprzedaży na terenie Europy ma trafić Aquaris E4.5 Ubuntu Edition od hiszpańskiej firmy BQ. Jego cena ustalona została na poziomie 170 EUR (około 700 zł). Specyfikacja urządzenia wygląda następująco: 4,5-calowy ekran o rozdzielczości qHD (540x960), 1 GB RAMu, czterordzeniowy procesor firmy MediaTek o taktowaniu 1,3 GHz i 8 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia przy pomocy kart microSD). Warto też wspomnieć o przednim aparacie z matrycą 5 MP (tylny ma 8 MP oraz diodę LED).

Telefon nie pojawi się w tradycyjnych sklepach. Zamiast tego ma być sprzedawany w organizowanych co jakiś czas szybkich wyprzedażach, które będą organizowane w ciągu nadchodzących tygodni. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, powinniście śledzić profile  Ubuntu  oraz  BQ  na Twitterze.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie