Pioneer umożliwi korzystanie z Apple CarPlay w starszych autach

Pioneer umożliwi korzystanie z Apple CarPlay w starszych autach

Jak być może pamiętacie, Apple razem z  premierą  iOS w wersji 7.1 udostępniło nową funkcję o nazwie CarPlay. Pozwala ona na korzystanie z wybranego zestawu funkcji iPhone'a przez specjalny interfejs wyświetlany na ekranie wbudowanym w deskę rozdzielczą samochodu. Niestety, do tej pory dostępność tego rozwiązania była ograniczona do kilku nowych modeli od droższych marek. Wkrótce jednak może to ulec zmianie.

Wszystko dzięki firmie Pioneer, która jak donosi portal  Engadget , obiecała już stosowną aktualizację dla swoich paneli NEX wprowadzonych do sprzedaży w tym roku i zapowiedziała nowe modele ze zaktualizowanym oprogramowaniem już obecnym na pokładzie, które trafią do sklepów w najbliższych miesiącach. Panele te będą funkcjonować podobnie do rozwiązań kompatybilnych z CarPlay, które już są wbudowane w niektóre pojazdy. Jedynym problemem pozostaje to, że nie w każdym samochodzie da się taki panel zainstalować lub wymienić.

Plus jeszcze kwestia ceny - koszt NEX nie należy do najniższych (od 700 $ do 1400 $, czyli od około 2100 zł do 4200 zł bez VATu), ale zawsze są to mniejsze pieniądze niż gdyby kupować całkiem nowe auto z wyższej półki.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie