Płać komórką za parkowanie. Teraz już w Łodzi

Płać komórką za parkowanie. Teraz już w Łodzi

Łódź ruszyła z innowacyjną usługą "Płać komórką za parkowanie

Jak poinformował mPay, spółka zależna ATM S.A., Łódź ruszyła z innowacyjną usługą "Płać komórką za parkowanie". To drugie miasto w Polsce, po Warszawie, które przystąpiło do systemu płatności mobilnych.


Wprowadzana usługa umożliwia dokonywanie opłaty przy użyciu telefonu komórkowego w strefie płatnego parkowania w Łodzi. Kierowcy będą mogli uruchomić naliczanie opłaty oraz przedłużyć czas parkowania z dowolnego miejsca.

Uruchomienie w Łodzi systemu płatności mobilnych ma strategiczne znaczenie dla tego miasta, a jego pierwsza funkcja to możliwość dokonywania opłat za miejsca parkingowe. -- Wprowadzając innowacyjny system potwierdziliśmy, że Łódź to nowoczesna metropolia na skalę standardów światowych -- powiedział Wiceprezydent Łodzi Jarosław Wojcieszek.

-- Firma mPay jest pierwszym w Polsce agentem rozliczeniowym oferującym usługę płatności za pomocą telefonów komórkowych. Dzięki wspólnej inicjatywie ,,Płać komórką", Zarządowi Dróg i Transportu w Łodzi oraz naszemu partnerowi Cool Ar wprowadzamy dziś usługę płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. Łódź jest już drugą aglomeracją, w której oferujemy innowacyjny sposób płatności w strefie parkowania. Jestem przekonany, że oferowany przez nas model płatności, łatwy i bezpieczny, stanie się standardem w zakresie płatności mobilnych -- mówi Konrad Łuczak, Prezes Zarządu mPay S.A.

-- Plus jest pierwszą siecią komórkową w Polsce, która już półtora roku temu zaoferowała klientom możliwość korzystania z mobilnych płatności. Jak na innowatora na polskim rynku telefonii komórkowej przystało, we współpracy z bankiem Citi Handlowy i agentem rozliczeniowym mPay pod koniec ubiegłego roku przeszliśmy do kolejnego, kluczowego etapu rozwoju tego projektu, udostępniając usługę ,,Płać komórką" -- powiedziała Magdalena Jaksztowicz, Kierownik Projektu w Polkomtel S.A. -- Cieszymy się, że od dziś będą mogli z niej korzystać również łodzianie. Dzięki powiązaniu tej usługi bezpośrednio z kontem bankowym mobilne płatności z pewnością w szybkim tempie staną się bardzo popularne, a Polacy odkryją ich liczne zalety. Rozwiązanie to zapewnia bowiem klientom większą mobilność i wygodę, gwarantując jednocześnie wysokie bezpieczeństwo. Jesteśmy przekonani, że mobilne płatności staną się nową, istotną funkcjonalnością telefonu komórkowego.

-- ,,Płać komórką" to przełom na rynku płatności mobilnych możliwy dzięki historycznemu porozumieniu. Po raz pierwszy bank, operator sieci komórkowej oraz agent rozliczeniowy porozumiały się co do modelu biznesowego. Wprowadzana przez nas innowacja w płatnościach mobilnych może stać się dzięki temu masowa, a z czasem standardem, do którego będą dołączać inni -- tłumaczy Sebastian Geldner, Naczelnik Wydziału ds. Usług Płatności Produktów Depozytowych -- Citi Handlowy jest pierwszym bankiem, który umożliwi klientom płacenie komórką bezpośrednio z konta. Tym samym kolejny raz potwierdzamy naszą konsekwencję w realizacji strategii, w której kluczowe jest budowanie satysfakcji klienta. Tworzymy rozwiązania, w których innowacja spotyka się z prostotą użytkowania i z wygodą.


Dodatkowych informacji udzielają:

*Renata Borkowska Kubiak, Rzecznik Prasowy Zarządy Dróg i Transportu w Łodzi, e-mail: rzecznik.zdit@uml.lodz.pl

*Maria Juszczyk, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji mPay S.A., e-mail: mjuszczyk@mpay.com.pl, tel. 022 515 67 88

* Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Rzecznik Prasowy Polkomtel S.A., e-mail: elzbieta.sadowska@plus.pl

* Paweł Zegarłowicz, Dyrektor Biura Prasowego Citi Handlowy, e-mail: pawel.zegarlowicz@citi.com, tel. 022 657 72 97
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie