Plany aktualizacji WP7 wyciekły

Plany aktualizacji WP7 wyciekły

 

Plany aktualizacji WP7 wyciekły

Microsoft nie komentuje wycieku

Microsoft powiedział serwisowi The Register, iż nie będzie komentować rzekomo wyciekłej kopii planów aktualizacji swojego mobilnego systemu operacyjnego.

Prezentacja tych planów, która wyciekła do serwisu Wmpoweruser.com, przewiduje aktualizację dla obecnej platformy – Mango – w drugim kwartale roku 2012. Upgrade miałby się według niej nazywać Tango. Określony jako „produkty z najlepszymi cenami”, sugeruje niskopoziomową aktualizację mającą na celu zwiększenie stabilności na urządzeniach z niższej półki – prawdopodobnie po to, by powstrzymać wzrost dominacji Androida w tym sektorze.

Następny krok, pod koniec 2012, to aktualizacja Apollo. Ta z kolei dotyczy urządzeń z najwyższej półki, dla lepszej integracji z biznesem (np. między Windows i Office) i potencjalnym wsparciem dla technologii NFC. Domyślać się można, że ta wersja systemu będzie ukierunkowana na kradzież klientów Apple i właścicieli biznesowych słuchawek z Androidem. Redmond nazywa tą gałąź „superphones”; to może oznaczać, że system będzie wspierał wysokiej jakości grafikę i wielordzeniowe procesory.

Z logicznego punktu widzenia ta „mapa drogowa” ma sens, choć długofalowość planu nie nastroi pozytywnie partnerów Microsoftu wśród producentów sprzętu. Aktualizacja Tango powinna utrzymać pozycję Nokii na niskobudżetowym końcu rynku, ale za cenę zawieszenia HTC, Samsunga i tym podobnych w niebycie przez kolejny rok.

Tymczasem zaś z Nokii dochodzą głosy, że zespoły projektujące słuchawki przygotowały już następną generację smartfonów – lepszych niż dotychczas – ale brakuje im oprogramowania, by wyciągnąć z nich pełny potencjał. Brak wsparcia dla HD i wielordzeniowych procesorów przez cały rok da Androidowi i Apple ogromną przewagę, a Microsoftowi utrudni przyciągnięcie do siebie developerów.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie