Płatności wykorzystujące HCE z Androida 4.4 już w Polsce!

Płatności wykorzystujące HCE z Androida 4.4 już w Polsce!

Do tej pory, jeśli w naszym kraju (ale nie tylko) chcieliśmy korzystać z płatności zbliżeniowych przy pomocy telefonu, to skazani byliśmy wymianę karty SIM i często korzystanie z telefonu kupionego od operatora razem z brandowanym przez niego ROMem. Było to spowodowane tym, że nasze dane bankowe były przechowywane w bezpiecznym elemencie na karcie SIM. Google jednak wprowadziło w Androidzie 4.4 technologię HCE (Host Card Emulation) mającą poradzić sobie z tym problemem.

Niestety, mimo że KitKat udostępniony został w zeszłym roku,  rozwiązania wykorzystujące HCE udostępnione do tej pory można policzyć na palcach jednej ręki. Z tego żadne nie było dostępne u nas. To jednak nareszcie zaczyna się zmieniać - jak można przeczytać na łamach portalu  Antyweb , Bank Pekao wprowadził właśnie taką funkcję do swojej aplikacji mobilnej PeoPay. Wystarczy ją zainstalować, ustawić jako domyślny program do płatności i gotowe. Po przyłożeniu telefonu do czytnika kart pojawi się interfejs aplikacji z prośbą o zatwierdzenie płatności.

Miejmy nadzieję, że teraz pozostałe banki także zdecydują się na wykorzystanie tej technologii i w końcu zacznie się ona upowszechniać. W końcu zwykłe przyłożenie telefonu i kliknięcie przycisku "Zatwierdź" jest o wiele wygodniejsze niż zabawy w przepisywanie kodów czy skanowanie kodów QR.

PeoPay możecie pobrać za darmo z  Google Play . Do korzystania z opcji płatności zbliżeniowych trzeba mieć Androida 4.4 lub nowszego oraz telefon z obsługą NFC.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie