Play, Era i Cyfrowy Polsat gotowi do przenoszenia numerów w 24 h

Play, Era i Cyfrowy Polsat gotowi do przenoszenia numerów w 24 h

Play, Era oraz Cyfrowy Polsat deklarują, że są gotowi na przenoszenie numerów w 24 godziny. Wnioski o przedłużenie terminu MNP złożyli do UKE Orange oraz Plus.

- Złożyliśmy wniosek o czasowe zawieszenie obowiązku wykonywania uprawnienia klientów do przenoszenia numeru na zasadach określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dn. 17 czerwca, kierując się koniecznością zapewnienia bezpiecznego realizowania tego uprawnienia. Bo mimo że Plus jest gotowy, to jednak przy obecnym stanie uzgodnień niezbędnych procesów informatycznych między operatorami może się zdarzyć, że warunek ten nie będzie możliwy do spełnienia. Dla bezpiecznego i skutecznego przenoszenia numerów konieczna jest gotowość wszystkich operatorów - powiedziała Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy sieci Plus.


- Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy operatorzy w równym stopniu są przygotowani do świadczenia usługi przenoszenia numerów w jeden dzień roboczy, dziś PTK Centertel składa wniosek do UKE o zawieszenie realizacji nowego uprawnienia. Nie jest to działanie antykonsumenckie, ale dowód odpowiedzialności operatora - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy sieci Orange.

- Pomimo jego złożenia, zgodnie z nowym rozporządzeniem dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować wnioski klientów o przeniesienie numerów w jeden dzień roboczy. Jednak, żeby było to możliwe, również inni operatorzy muszą być do tego przygotowani od strony technicznej i procesowej. Dlatego Orange przeniesie numer w jeden dzień roboczy, jeśli dotychczasowy operator po swojej stronie będzie w stanie go zrealizować - dodaje Jabczyński.

- Przeprowadzone testy procesu MNP potwierdzają gotowość Play do wdrożenia procesu przenoszenia numerów zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, które weszło w życie w dniu dzisiejszym, czyli od 6 lipca 2009 roku - można przeczytać w komunikacie, który Play przesłał do mediów.

Cyfrowy Polsat oraz Era również deklarują, że są gotowe do szybkiego przenoszenia numerów.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie