Po raz drugi: kolejny muzyczny telefon od HTC

Po raz drugi: kolejny muzyczny telefon od HTC

 

Po raz drugi: kolejny muzyczny telefon od HTC

Tym razem HTC Sensation XL

Przyszedł czas na kolejny telefon HTC, który sygnowany jest logiem Beats. Tym razem swoją premierę miał smartfon HTC Sensation XL.

Ponownie. Znowu. Po co? Są to pierwsze pytania, które nasunęły mi się na myśl, gdy przeczytałam o kolejnym telefonie muzycznym tajwańskiego producenta. Po co w końcu tworzyć prawie że jednocześnie kilka modeli, które niby są podobne do siebie, a z drugiej strony nie oferują nic ciekawego, a wręcz porażają banalnością? Ale w końcu nie nam to oceniać. Co tym razem znajdziemy pod nazwą HTC Sensation XL?

Ponownie mamy do czynienia z bardzo dużym ekranem. Nie jest to może Samsung Galaxy Note, który mierzy 5 cali, ale w tym przypadku niewiele brakuje. Wyświetlacz o przekątnej 4,7-cala oferuje rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Telefon zamknięto w obudowie o grubości 9,9 mm.

Pod maską skrywa się jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM 8255, którego zegar pracuje z częstotliwością 1,5 GHz. Dla płynniejszego działania telefonu wykorzystano 768 MB pamięci RAM. Dla użytkownika przeznaczono 16 GB przestrzeni. Aby praca telefonu przebiegała bezproblemowo zdecydowano się na baterię o pojemności 1600 mAh.

Przez długi czas telefony HTC nie cieszyły się dobrym aparatem. Otrzymywały wciąż 5-megapikselową matrycę. Od pewnego czasu sytuacja powoli zaczęła się zmieniać. Jakość zdjęć jest coraz lepsza, a producent zaczął wykorzystywać matryce o większej rozdzielczości. Tym razem mamy do czynienia z 8-megapikselowym aparatem z przesłoną f2.2 oraz obiektywem o ogniskowej 28 mm. Nie mogło zabraknąć możliwości nagrywania filmów w jakości HD. Do videokonferencji można wykorzystać przednią 1,3-megapikselową kamerkę.

Producent wykorzystał standardowy zestaw modułów oraz czujników. W specyfikacji znajdziemy więc moduł Bluetooth 3.0, Wi-Fi, GPS oraz czujniki przyspieszenia i oświetlenia. Telefon wspiera także DLNA.

Głównym atutem HTC Sensation XL ma być dźwięk. Dla wielbicieli muzyki, którzy nie mogą znieść płaskich dźwięków, HTC postanowiło zaoferować im coś bardziej wyszukanego. Dlatego też zamiast zwykłych głośniczków umieszczono układ muzyczny sygnowany logiem Beats Audio. Nie jest to jednak tylko hardware, ale również programowe zmiany, dzięki którym udało się uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Dodatkowo posiadacze telefonu mogą korzystać z aplikacji, a zarazem serwisu HTC Watch. Pozwala on na wypożyczanie oraz zakup filmów oraz programów telewizyjnych.

HTC Sensation XL pracuje pod kontrolą systemu Android. Jak na razie nieznana jest jego cena, ma natomiast zadebiutować w listopadzie w Azji.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie