Polowanie na Słowa - Poetycka Gra Miejska Przyszłości

Polowanie na Słowa - Poetycka Gra Miejska Przyszłości

Już w dniach 13-20 września br. w Warszawie w ramach kampanii Wiersze w Metrze odbędzie się specjalnie zaprojektowana dla miłośników poezji, nowych technologii i gier miejskich - Poetycka Gra Miejska Przyszłości. Ta wyjątkowa Gra połączy poezję z nowymi technologiami, a telefon komórkowy ze specjalnie stworzoną na potrzeby Gry aplikacją Aloha, będzie przewodnikiem przekazującym kolejne wskazówki i prowadzącym uczestników wzdłuż trasy Gry.

 


Partnerami Gry są Intel oraz Psiloc, który specjalnie dla Wierszy w Metrze stworzył aplikację Aloha. "Nowe technologie mogą skutecznie służyć kulturze. Aplikacja Aloha umożliwia skorzystanie z zupełnie nowego kanału komunikacji  - telefonu komórkowego - który staje się nowoczesnym przewodnikiem uczestników Gry." - mówi Marek Filipiak, prezes Psiloc.
Gra odbywać się będzie - do wyboru uczestników - w języku polskim lub angielskim. W Grze mogą wziąć udział uczestnicy posiadający telefony komórkowe z systemem Symbian. Aby wziąć udział w Grze należy przesłać zgłoszenie z formularza na stronie www.wierszewmetrze.eu.
Szczegóły Gry oraz regulamin dostępne od dnia 10 września 2010. Od tego dnia zdobyć będzie można dodatkowe słowo specjalne do Gry. W Grze można wziąć udział w dowolnym czasie pomiędzy 13 a 20 września 2010.Nagrody ufundowali Partnerzy Gry: Intel i Psiloc.Wiersze w Metrze
Od 6 do 30 września br. odbywa się będzie trzecia edycja kampanii Wiersze w Metrze,
zainicjowana w 2008 roku przez Instytut Książki oraz British Council. Celem jest popularyzacja współczesnej poezji europejskiej poprzez jej prezentację w stołecznym metrze i przestrzeni miejskiej stolicy, organizację happeningów, konkursów, instalacji, gry miejskiej, festiwalu performing poety i warsztatów poetyckich dla młodzieży. Inspiracją dla Wierszy w Metrze były podobne projekty zorganizowane w Dublinie, Paryżu, Nowym Jorku, Barcelonie, Sztokholmie, Stuttgarcie i Moskwie, a przede wszystkim zainicjowany w 1986 roku projekt Poems on the Underground, który odbywa się cyklicznie w Londynie.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie