Polskie gry komputerowe. Jesteśmy specjalistami

Polskie gry komputerowe. Jesteśmy specjalistami

Fot. CD Projekt, mat. pras.

Co najmniej kilka polskich firm może się pochwalić znaczącą rolą w światowym biznesie gier komputerowym. Już nie tylko Wiedźmin, ale także inne produkcje zdobywają serca graczy na całym świecie.

Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt odpowiedzialnego za tworzenie gry Wiedźmin powiedział, że Polacy potrafią robić bardzo dobre gry za znacznie mniejsze pieniądze:

- W Polsce robi się gry trochę taniej niż na Zachodzie. Mam na myśli tutaj dwadzieścia, trzydzieści, czterdzieści milionów złotych. Na zachodzie, na przykład w Stanach Zjednoczonych, to potrafią być kwoty tego samego rzędu, ale już liczone w dolarach - powiedział Michał Nowakowski.

Dyrektor studia People Can Fly Sebastian Wojciechowski uważa, że cena nie jest tu jednak czynnikiem decydującym. Polacy przyciągają zagranicznych inwestorów, ponieważ są dobrzy.

- Musimy robić na takim samym poziomie, a nawet lepszym, niż na Zachodzie. A to wszystko kosztuje. To nie jest tak, że u nas fakt, że paru firmom się udało jest tylko zasługą tego, że jesteśmy tańsi - powiedział Sebastian Wojciechowski.

People Can Fly należy do amerykańskiego giganta gier komputerowych - firmy Epic Games. W polskim studio powstała gra Gears Of War: Judgment, która będzie mieć premierę w połowie marca. Trzy poprzednie odsłony tej serii sprzedały się w liczbie 19 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie