Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy

Ponad milion pobrań nowej wersji Ovi Mapy

ESPOO, Finlandia -- Firma Nokia poinformowała dziś, że od udostępnienia nowej wersji Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową w czwartek, 21 stycznia 2010, aplikację tę pobrano ponad 1,2 miliona razy. ,,Mamy średnio jedno pobranie na sekundę, niezależnie od pory dnia" -- powiedział Anssi Vanjoki, Executive Vice President firmy Nokia. ,,Ogłaszając udostępnienie bezpłatnej nawigacji samochodowej i pieszej, zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to ważne wydarzenie na rynku. Liczba osób używających urządzeń Nokia do nawigacji, a w konsekwencji poszukujących oprogramowania związanego z lokalizacją rośnie szybciej, niż przewidywaliśmy".

 

Sukces nowej wersji Ovi Mapy jest kluczowym elementem strategii Nokia, której celem jest zapewnienie firmie czołowej pozycji na rynku map, nawigacji i usług opartych na lokalizacji. Dzięki NAVTEQ, firmie Nokia udało się wyeliminować koszty związane z nawigacją samochodową i pieszą oraz szybko zaktywizować ogromną rzeszę użytkowników, której można będzie teraz proponować nowe funkcje i usługi.

,,To doskonała wiadomość dla współpracujących z nami zewnętrznych twórców aplikacji. W ciągu zaledwie kilku dni pojawiła się grupa ponad miliona aktywnych użytkowników, którzy oczekiwać będą nowych, pomysłowych aplikacji związanych z lokalizacją" -- dodał Anssi Vanjoki. ,,Również dla operatorów jest to okazja do sprzedaży obecnym i nowym klientom większej liczby abonamentów obejmujących transmisję danych, a także pełnych pakietów nawigacyjnych".

Według danych z 31 stycznia 2010 roku pierwsza piątka krajów, z których najczęściej pobierano nową wersję Ovi Mapy to: Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania. Pięć urządzeń Nokia, w których najczęściej instalowano aplikację to: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 i Nokia E72.

Z badań firmy Canalys wynika, że pod koniec 2009 roku liczba osób używających nawigacji GPS w telefonach komórkowych wynosiła na całym świecie około 27 milionów. Firma Nokia szacuje, że do końca lutego 2010 r. zwiększy to grono użytkowników o niemal 8%, a wzrost ten będzie postępować wraz z dodawaniem nowych smartfonów do listy kompatybilnych urządzeń oraz z rozpoczęciem globalnej kampanii marketingowej. 

Począwszy od przyszłego miesiąca, poszczególne nowe smarftony Nokia z GPS będą zawierać nową wersję Ovi Mapy z zainstalowanymi fabrycznie mapami krajów lokalnych, wysokiej klasy funkcjami nawigacji pieszej
  i samochodowej oraz dostępem do przewodników Lonely Planet i Michalin, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ovi Mapy obejmują ponad 180 krajów. Udostępniają nawigację samochodową i pieszą w 74 krajach
  i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach. Znajduje się na nich ponad 6000 punktów orientacyjnych 3D z 200 miast. Przewodniki Lonely Planet i Michelin zawierają informacje o ponad 1000 miejscach z całego świata.

Aktualna lista kompatybilnych urządzeń Nokia: Nokia 97, Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic,
Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia E52, Nokia E55, Nokia E72, Nokia 5230, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6730 classic i Nokia X6. Najnowszą listę urządzeń można sprawdzić pod adresem http://www.nokia.com/maps.

O firmie Nokia

Nokia jest wiodącym producentem urządzeń mobilnych oraz liderem rynku integrujących się usług Internetowych oraz telekomunikacyjnych. Firma oferuje pełen wachlarz urządzeń przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców oraz usługi Internetowe dające użytkownikom dostęp do muzyki, map, multimediów, wiadomości oraz gier. Nokia oferuje również wszechstronne dane mapy cyfrowe za pośrednictwem NAVTEQ oraz sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci telekomunikacyjnych poprzez Nokia Siemens Networks.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie