Ponadczasowy Secret od LG

LG Electronics wprowadza na rynek trzeci telefon z serii Black Label - LG Secret LG-KF750

Podobnie jak poprzednie modele z serii LG Black Label -- Chocolate i Shine -- najnowszy LG Secret charakteryzuje się stylowym wzornictwem i zaawansowaną technologią. Został skonstruowany przy użyciu najnowocześniejszych materiałów oraz wyposażony między innymi w najmniejszy aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. Telefon został opracowany tak, aby spodobał się osobom wyznaczającym trendy, poszukującym wyrafinowanej stylistyki i ponadczasowej elegancji.


Nazwa Secret (,,tajemnica") jest symbolem smukłego, stylowego telefonu i ma zaciekawić użytkownika zaawansowanymi funkcjami oraz zachęcić do ciągłego ich odkrywania, gdyż telefon ten nigdy nie wyjdzie z mody.

Ponadczasowa stylistyka

Telefon LG Secret, dzięki materiałom zastosowanym przy jego produkcji, będzie zawsze wyglądał jak nowy. Zastosowane włókno węglowe to jeden z najtrwalszych materiałów kompozytowych, wykorzystywany w konstrukcjach lotniczych i wysoko sprawnych konstrukcjach samochodowych. Zwiększa ono wytrzymałość telefonu, a jednocześnie pozwala zachować jego elegancką stylistykę. Hartowane szkło, które zwiększa połysk i wytrzymałość wyświetlacza LCD, chroni go i pozytywnie wpływa na jakość odbioru multimediów. Nawigacyjne przyciski dotykowe Neon Touch reagują na polecenia i są podświetlane błękitnym, neonowym światłem.

Ponadczasowe wspomnienia

Model LG Secret to najmniejszy na rynku (11,8 mm) telefon komórkowy z aparatem fotograficznym o tak zaawansowanych funkcjach i rozdzielczości 5 megapikseli. Telefon umożliwia nagrywanie filmów z szybkością 5, 30 lub 120 klatek na sekundę, w celu ich późniejszego odtworzenia kolejno w przyspieszonym, normalnym lub zwolnionym tempie oraz odtwarzanie materiałów w formacie DivX(R).

Zarejestrowane obrazy można ozdobić za pomocą rozbudowanych funkcji edycji obrazów i wideo, między innymi morfingu (edycji twarzy) i funkcji SmartLight(TM), która pozwala automatycznie dostosować oświetlenie obrazu. Można również skorzystać z zainstalowanego w telefonie oprogramowania Movie Maker, aby tworzyć własne klipy muzyczne łącząc zdjęcia i podkładając muzykę.

Ponadczasowa rozrywka

Telefon ma wbudowane różne funkcje rozrywkowe. Funkcja Touch Media wykorzystuje ekran dotykowy, aby zapewnić bezpośredni dostęp za pomocą jednego przycisku do pięciu funkcji multimedialnych -- muzyki, zdjęć, gier, dokumentów i radia. Użytkownicy mogą jednocześnie przeglądać zdjęcia na ekranie telefonu i słuchać muzyki. Telefon umożliwia łatwe otwieranie plików programów Word, Excel i PowerPoint. Został w nim również zainstalowany pakiet Google, który pozwala surfować po Internecie, logować się do poczty Gmail, używać serwisu Google Maps i wyświetlać filmy bezpośrednio z serwisu YouTube.

Czujnik ruchu

Telefon oferuje również gry, które wykorzystują wbudowany w urządzenie czujnik ruchu (żyroskop). Sterując odpowiednio całym telefonem jak joystickiem - przechylając go lub obracając, można grać w elektroniczne lotki, łowić wirtualne ryby lub poruszać się po labiryncie.

Ponadczasowa wygoda

Funkcja synchronizacji Bluetooth wbudowana w telefon LG Secret pozwala automatycznie synchronizować dane z komputerami osobistymi, bez konieczności stosowania niewygodnych kabli USB. Funkcja automatycznego obracania wyświetlacza umożliwia wyświetlanie obrazu na ekranie w pozycji odpowiedniej do ułożenia telefonu. Aby przełączyć się z widoku pionowego w poziomy, wystarczy obrócić telefon do pozycji poziomej.
Funkcja automatycznej kontroli jasności wyświetlacza dostosowuje podświetlenie ekranu do jasności światła zewnętrznego, co gwarantuje wyrazisty obraz w dowolnych warunkach.
Twórcy trzeciego modelu z serii LG Black Label nie zapomnieli też o podstawowych funkcjach telefonu komórkowego -- zastosowano w nim technologię Voice Clarity, która zapewnia znakomitą jakość dźwięku nawet w bardzo hałaśliwym otoczeniu.


,,Sukces poprzednich modeli z serii Black Label potwierdza słuszność naszego podejścia. Ma ono na celu zapewnienie współczesnym wytrawnym konsumentom, którzy poszukują telefonów pasujących do osobistej stylistyki, najlepszych wrażeń z korzystania z telefonii komórkowej" -- Grzegorz Kania - dyrektor ds. sprzedaży GSM w LG Electronics. ,,Nasze produkty charakteryzują się bogactwem funkcji, które urozmaicają sposoby korzystania z telefonów. Model LG Secret został zaś zaprojektowany tak, aby jego stylistyka była zawsze modna".


Więcej informacji oraz prezentacja telefonu na specjalnej stronie:
http://secret.lgmobile.com


OPIS FUNKCJI TELEFONU LG SECRET

Ponadczasowa elegancka stylistyka

:: Profil zewnętrzny
- Najmniejszy telefon (11,8 mm) z aparatem o rozdzielczości 5 megapikseli
- Materiały wysokiej jakości -- włókno węglowe i szkło hartowane
- Ciekłokrystaliczny ekran TFT o przekątnej 2,4 cala, QVGA (240x320 pikseli),
z funkcjami dotykowymi
- Nawigacja Neon Touch: efekty wizualne podczas korzystania panelu dotykowego
- Wymiary: 102,8 x 50,8 x 11,8 mm

Ponadczasowe wspomnienia

:: Nagrywanie i odtwarzanie wideo
- Nagrywanie wideo z szybkością 120 kl/s w rozdzielczości QVGA lub 30 kl/s w rozdzielczości VGA -- możliwość rejestrowania i odtwarzania niezapomnianych chwil w zwolnionym, normalnym lub przyspieszonym tempie
- Czułość ISO 800 -- najlepsza jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu
- Funkcja odtwarzania wideo w formacie DivX(R) -- możliwość uzyskania jakości porównywalnej z DVD na ekranie LCD o przekątnej 2,4 cala
- Funkcje edycji zdjęć, między innymi morfing i SmartLightTM
- Automatyczna regulacja ostrości obrazu, tryb makro, 16-krotny zoom cyfrowy
- 7 różnych trybów scen -- automatyczny, portret, pejzaż, zdjęcie nocne, plaża, sport i impreza
- 7 różnych efektów i filtrów (zwiększenie jaskrawości, negatyw, sepia, odcienie niebieskiego, wytłoczenie, szkic, obraz monochromatyczny)
- 5 różnych trybów ustawienia balansu bieli -- automatyczny, dzienny, pochmurny dzień, podświetlenie, światło sztuczne
- Możliwość podłączenia do telewizora
- Możliwość tworzenia klipów wideo za pomocą oprogramowania Movie Maker
- Pamięć: 100 MB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci micro SD do 4 GB
- Możliwość nagrywania dźwięku

Ponadczasowa rozrywka

:: Touch Media
Ekran dotykowy można wykorzystać do funkcji Touch Media, zapewniającej dostęp do funkcji multimedialnych -- muzyki, zdjęć, gier (M-Toy), przeglądarki dokumentów i radia.

- Muzyka
Zaawansowany odtwarzacz MP3 umożliwia sortowanie utworów według wykonawcy, nazwy albumu i gatunku, a także tworzenie własnych list odtwarzania.
- Obsługa wielu kodeków (MP3, AAC, AAC+, AAC++, WMA, RA)
- 6 ustawień korektora graficznego (rock, jazz, pop, normalny, 3D i classic)
- Możliwość odtwarzania muzyki podczas korzystania z aparatu, gier, menu oraz odbierania/wysyłania wiadomości SMS/MMS

- Dokumenty
- Możliwość otwierania i wyświetlania dokumentów w następujących formatach: TXT, PDF, DOC, PPT, XLS
- Radio
- Aby włączyć radio należy podłączyć zestaw słuchawkowy, który służy jako antena
- Gry (M-Toy)
- Możliwość korzystania z gier poprzez przesuwanie, przechylanie i obracanie
telefonu Secret, dzięki czujnikowi ruchu
- Gry M-Toy: Dart, Magic Ball, Maze, Homerun Derby, Hammer i Fishing

:: Pakiet Google
- Wyszukiwarka Google, poczta Gmail, Google Maps, YouTube, Blogger..
- Usługi internetowe w telefonie Secret umożliwiają korzystanie z
oferty Google za pomocą urządzenia mobilnego -- wyszukiwanie,
używanie poczty elektronicznej, pisanie bloga, korzystanie z map
Google i umieszczanie filmów na YouTube..
- Serwis Google Maps umożliwia wyszukiwanie celu podróży. Po
umieszczeniu i szybkim przetworzeniu plików w serwisie YouTube
można otrzymać adres URL do ich udostępnienia znajomym

Ponadczasowa wygoda

:: Automatyczna kontrola jasności wyświetlacza
- Automatyczna kontrola jasności wyświetlacza pozwala automatycznie
dostosować jasność do poziomu oświetlenia otoczenia. Funkcja ta
zmniejsza obciążenie wzroku użytkownika.
- Dodatkowo pozwala przedłużyć czas korzystania ze standardowego akumulatora
średnio o 20%.

:: Automatyczne obracanie wyświetlacza
- Dzięki czujnikowi ruchu użytkownicy mogą obracać zdjęcia, filmy lub dokumenty na ekranie, po prostu obracając sam telefon.

:: Automatyczna synchronizacja Bluetooth
- Sieć Bluetooth 2.0 z synchronizacją -- możliwość bezprzewodowego podłączenia komputera osobistego w celu przesyłania i synchronizowania danych oraz zdjęć.
- Przesyłanie plików: MP3, zdjęć, filmów, dzwonków.
- Wysyłanie obiektów: numerów z książki telefonicznej, wizytówek, harmonogramów (V-card, V-calendar).

:: Funkcja Voice Clarity
- Zwiększa czytelność dźwięku, co umożliwia wyjątkowo wyraźne rozmowy


LG ujawnia Secret Europejczyków w międzynarodowych badaniach stylowych gadgetów

Jak zmienia się podejście do mody na przestrzeni dziesięcioleci? Co staje się wyznacznikiem dobrego stylu i nieodzownym dodatkiem eleganckiego człowieka? W jaki sposób stylowe gadgety wpływają na postrzeganie innych w społeczeństwie? To tylko część pytań, na które odpowiedzi poszukiwała firma LG kiedy zastanawiała się czy telefon komórkowy może stać się gadgetem określającym styl użytkowników i na ile atrybut stylowości wpływa na wybór telefonu.

Szczegółowe wyniki raportu ,,Ponadczasowy styl" z europejskich badań zaprezentowała firma LG równolegle z premierą najnowszego telefonu LG Secret w Polsce.

Mówienie o tym, że styl, jaki prezentuje każdy człowiek, jest niezwykle istotny to truizm. Wygląd, sposób bycia czy zainteresowania wyznaczają ramy społeczne, w których można się poruszać. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn styl jest jedną z najważniejszych cech potencjalnego partnera - często staje się dopełnieniem wizerunku czy wręcz formą autoprezentacji. Jednak, kiedy spojrzeć głębiej, okazuje się, że styl partnera można rozłożyć na czynniki pierwsze. Jego elegancja to suma rozmaitych dodatków.

Na co zwraca się największą uwagę określając styl osobisty?
- Co mówią wyniki europejskich badań LG
Jak wykazały europejskie badania LG przeprowadzone przez Instytut TNS w 9 krajach - pierwsze miejsce zajęło eleganckie ubranie - zdobywając 12% europejskich głosów.

Nie bez powodu sklepy z elegancką odzieżą od dziesięcioleci znajdują się na najdroższych ulicach największych miast świata.
Jednak badania ujawniły, że modny strój ma takie samo znaczenie, jak stylowy zegarek (również 12% głosów). Tuż za nimi na II miejscu znalazł się... telefon komórkowy, który pomimo dość krótkiej kariery na rynku, został uznany współcześnie za symbol elegancji osobistej zostawiając biżuterię czy modne buty w tyle.

Dla co piątego Francuza, Brytyjczyka i Szweda komórka to niezbędny element elegancji. Dla wielu europejskich kobiet noszony w torebce telefon stał się ważniejszy od wielu modnych dodatków. Po zsumowaniu wypowiedzi wszystkich respondentów okazało się, że telefony komórkowe stały się jednym z najważniejszych wyznaczników stylu, a ich wygląd jest równie ważny jak oferowane możliwości technologiczne.

Właśnie dlatego firma LG wprowadza na rynek trzeci telefon z serii Black Label - LG Secret (model znany również pod nazwą LG-KF750). Jego poprzednikami był sławny model LG Prada i LG Shine. Najnowszy, elegancki LG Secret to telefon łączący ponadczasowy styl i nowoczesne, zaawansowane osiągnięcia technologiczne.

Smukły, elegancki wygląd (grubość telefonu to zaledwie 11,8mm) to dopiero początek niezwykłej przygody z ponadczasowym modelem LG. Telefon został zaprojektowany tak, aby cieszył oko Klientów o najbardziej wyrafinowanych gustach. Wykorzystane do jego budowy włókno węglowe, na co dzień można spotkać w konstrukcjach lotniczych - sprawia, że aparat jest niezwykle trwały, wytrzymały i przez lata zachowuje elegancką stylistykę. Hartowane szkło znacznie zwiększa połysk oraz wytrzymałość wyświetlacza LCD na wszelkiego rodzaju zadrapania. Do tego poprawia jakość wyświetlania multimediów, a podświetlane błękitem, nawigacyjne przyciski dotykowe Neon Touch sprawiają, że korzystanie z tego dzieła to prawdziwa przyjemność.


Jednak to co najważniejsze zawsze kryje się wewnątrz. W tak cienkiej obudowie wyrafinowani użytkownicy znajdą nowoczesne rozwiązania technologiczne - zaczynając od 5 mega pikselowego aparatu fotograficznego, a kończąc na ultranowoczesnym czujniku ruchu.
Aparat fotograficzny to nie tylko możliwość robienia zdjęć jakości 5 maga pikseli, ale także szansa rejestrowania filmów z szybkością 5, 30 lub 120 klatek na sekundę oraz możliwość odtwarzania filmów w formacie DivX(R). Zarejestrowane obrazy będzie można poddać obróbce, dzięki zaawansowanym funkcjom edycji obrazów i wideo - na przykład morfingu (edycji twarzy) czy funkcji Movie Maker, który pozwala podłożyć dowolne dźwięki pod nagrane filmy i tworzyć własne klipy muzyczne. Całość dopełnia funkcja SmartLight(TM), automatycznie dostosowująca poziom oświetlenia obrazu względem oświetlenia zewnętrznego.


Sekretne multimedia

Nowy Secret LG to jednak zdecydowanie więcej niż telefon z aparatem. To rozbudowane funkcje rozrywkowe Touch Media, wykorzystujące ekran dotykowy do bezpośredniego dostępu do multimediów - muzyki, zdjęć, gier, dokumentów i radia. Telefon daje możliwość słuchania muzyki, przeglądania zdjęć czy dokumentów zapisanych w formacie Word, Excel i PowerPoint oraz surfowania po sieci. Specjalnie zainstalowany pakiet Google to szansa korzystania z Internetu w każdych warunkach, sprawdzania poczty GMail, używania serwisu GoogleMaps oraz wyświetlania filmów bezpośrednio z YouTube. Warto wspomnieć również o wbudowanym w telefon czujniku ruchu (żyroskop), dzięki któremu odpowiednie sterowanie telefonem - jak joystickiem, pozwala grać w gry typu lotki, łowienie ryb czy automatycznie obracać ekran i wyświetlać obrazy w poziomie lub pionie.

Automatyczna kontrola jasności wyświetlacza dopasowuje go do światła zewnętrznego, dzięki czemu jest doskonale widoczny w każdych warunkach, a nowoczesna technologia Voice Clarity zapewnia znakomitą jakość dźwięku podczas połączeń nawet w hałaśliwym otoczeniu np. na meczu piłkarskim.

To tylko część możliwości, jakie oferuje najnowszy produkt LG Electronics - światowego lidera technologii i projektowania telefonii komórkowej.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie