"Potwory w Tokio" Planszową Grą Roku 2014 [WIDEO]

"Potwory w Tokio" Planszową Grą Roku 2014

Fot. PrntScreen z YouTube/Red Dice

Wyróżnienie wyłania najbardziej atrakcyjne i warte poznania gry planszowe ukazujące się na polskim rynku. Tytuł Gry Roku przyznawany jest grom planszowym, które nie tylko cechuje wysoka jakość wykonania, ale które także promują wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny i znajomych oraz rozbudzają zainteresowanie potencjalnych nowych graczy.

Potwory w Tokio to kościana gra imprezowa przeznaczona dla 2 do 6 graczy, rekomendowana osobom w wieku powyżej 8 lat. Autorem gry jest Richard Garfield, amerykański profesor matematyki oraz twórca Magic: the Gathering - najpopularniejszej na świecie kolekcjonerskiej gry karcianej. Ilustracje do Potworów w Tokio opracował Benjamin Raynal.

Gra ukazała się pierwotnie w 2011 roku jako King of Tokyo. Była wielokrotnie nagradzana na całym świecie m.in. jako najlepsza gra planszowa we Włoszech czy rodzinna w USA i Holandii.

W 2014 roku premierę światową miał tytuł: King of New York (dotychczas niedostępny w Polsce). Polskim wydawcą Potworów w Tokio jest firma Egmont Polska.

Dowiedz się jak grać:

Przyznawany od 2004 roku tytuł planszowej Gry Roku stanowi polski odpowiednik prestiżowej międzynarodowej nagrody Spiel des Jahres. Nadawany jest przez kilkunastoosobową kapitułę ekspertów w plebiscycie organizowanym przez GamesFanatic.pl, najstarszy serwis o grach planszowych i karcianych w Polsce. W skład kapituły wchodzą polscy dziennikarze branżowi i działacze związani z rynkiem gier planszowych i karcianych.

Od 2013 roku osobno przyznawane jest wyróżnienie Zaawansowanej Gry Roku, przyznawane tytułom adresowanym do graczy wymagających od gier bardziej złożonych zasad. Zaawansowaną Grą Roku 2014 została Terra Mystica wydawnictwa Bard.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie