Poznaj tajniki programowania Windows Phone 7

Poznaj tajniki programowania Windows Phone 7

Rynek technologii informatycznych ulega ciągłej ewolucji. Jeszcze kilka lat temu nic nie wskazywało na to, że telefony komórkowe staną się minikomputerami, których pracą będą sterowały procesory. Tymczasem, wraz ze wzrostem popularności smartfonów, to właśnie one zaczynają dyktować warunki rozwoju rynku IT.


Smartfony to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynku IT. Ich sprzedaż stale rośnie. Według danych firmy IDC, w ostatnim kwartale 2010 roku do dystrybutorów na całym świecie trafiło 100,9 mln tych urządzeń (o 87,2 procent więcej niż rok wcześniej), podczas gdy sprzedaż komputerów w tym samym czasie wyniosła 92 mln sztuk.

Najbardziej stymulującym czynnikiem sprzedaży smartfonów są aplikacje, które zdecydowanie poszerzają funkcjonalność telefonów. Ma to bezpośrednie przełożenie na rosnące zapotrzebowanie na programistów aplikacji mobilnych.
 
W związku tym firma Microsoft uruchomiła specjalny kurs internetowy, podczas którego programiści mogą w łatwy i przystępny sposób poznać tajniki programowania aplikacji dla platformy Windows Phone 7. Kurs jest przygotowany w formie krótkich filmów, które krok po kroku prowadzą przez proces pisania aplikacji.

Kurs jest dostępny pod adresem channel9.msdn.com/Series/Kurs-programowania-Windows-Phone-7. Wśród prowadzących poszczególne części są eksperci firmy Microsoft (Bartłomiej Zass) oraz przedstawiciele społeczności deweloperskiej: Maciej Grabek, Michał Korzunowicz oraz Daniel Plawgo.
 
,,Programiści poszukują materiałów, które pomogą im rozwinąć ich umiejętności," - powiedział Piotr Kołodziej z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny z organizację i przebieg kursu. -
,,Nasz kurs został przygotowany właśnie pod tym kątem. Jest to o tyle istotne, że wybicie się na konkurencyjnych platformach jest praktycznie niemożliwe bez dużych nakładów finansowych. Większość oryginalnych i prostych pomysłów została już wykorzystana. Platforma Windows Phone 7, która w tej chwili liczy ponad 10 tysięcy aplikacji jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się na rynku i daje programistom największe szanse na pojawienie się na rynku aplikacji mobilnych z pełnym sukcesem."

Strona kursu jest systematycznie aktualizowana. Nowe lekcje pojawiają się w poniedziałki oraz środy. Kurs potrwa do połowy kwietnia.

Aby rozpocząć kurs wystarczy wejść na stronę channel9.msdn.com/Series/Kurs-programowania-Windows-Phone-7.

 Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją - Windows 7, która od premiery sprzedała się na świecie w rekordowej liczbie 300 milionów egzemplarzy oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office - którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje,  infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. We Wrocławiu natomiast działa od 2008 roku Centrum Rozwoju Oprogramowania Microsoft. W Polsce Microsoft współpracuje z ponad 8 tysiącami partnerów i 20 tysiącami inżynierów.

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska ,,wykluczenia informacyjnego" poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu ,,Microsoft dla non-profit", Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii ,,Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt ,,Partnerstwo dla Przyszłości", który w 2007 roku  został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł ,,Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007". Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją ,,Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci ,,3...2..1...Internet!". W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł ,,Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie