Prem Watsa: BlackBerry jest dobrą inwestycją

Prem Watsa: BlackBerry jest dobrą inwestycją

Największy obecnie udziałowiec BlackBerry oraz inicjator niedawnej próby wykupienia wszystkich akcji kanadyjskiej firmy, Prem Watsa, nie wycofuje się ze swoich wcześniejszych słów, w dalszym ciągu uważając BlackBerry za bardzo dobrą, długoterminową inwestycję.

Jego zdaniem firma została niesłusznie potraktowana przez giełdę, która jeszcze w 2008 roku wyceniała pojedynczą akcję BlackBerry/RIM na prawie 150 dolarów, aby w zeszłym roku obniżyć tą wartość do zaledwie 5 dolarów. Z własnego doświadczenia wiem, że giełda raz idzie w górę, a raz w dół - mówił Watsa podczas dzisiejszej konferencji - Kiedy ceny akcji idą w dół, rynek przewiduje bankructwo, a kiedy w górę - przewiduje rok fantastycznego wzrostu. Prawda jest zawsze po środku.

Watsa zwrócił również uwagę na niezwykle istotną rolę nowego CEO firmy, Johna Chena, który jego zdaniem jak na razie spisuje się doskonale na swoim stanowisku, a BlackBerry ma szczęście, że udało im się zatrudnić na tą pozycję odpowiedniego człowieka.

Pod koniec zeszłego roku CEO Fairfax wyraźnie zaznaczył, że jest w pełni świadomy, że najbliższych kilka kwartałów może być niesamowicie trudne i nie spodziewa się rezultatów od razu. W kwietniu 2012 stwierdził nawet, że pełna odbudowa firmy może zająć nawet od 3 do 5 lat.

via: reuters

 


Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie