Premiera nowego oprogramowania: seria 42 pierwsza wykorzystuje NAVIGON Flow

Premiera nowego oprogramowania: seria 42 pierwsza wykorzystuje NAVIGON Flow

NAVIGON pokazał serię urządzeń nawigacyjnych 42, które korzystają z najnowszego oprogramowania NAVIGON Flow. Czytelność, łatwa do zrozumienia struktura menu i intuicyjna obsługa. Urządzenia z serii 42 będą dostępne w sklepach w połowie września.

 

Berlin, IFA 2011 - Premiera NAVIGON Flow: nowe urządzenia serii 42 jako pierwsze zostały wyposażone w intuicyjne oprogramowanie. "Stworzyliśmy rozwiązanie, którego celem jest prosty dostęp do najczęściej używanych funkcji," mówi Jörn Watzke, Executive Vice President, Product Line Management, NAVIGON. "Cieszymy się, że możemy pokazać wyniki naszej pracy razem z premierą serii 42."

 


 

Intuicyjna obsługa
Kluczowymi elementami nowego oprogramowania nawigacyjnego są czytelność mapy oraz trzy opcje: "Podaj cel", "Widok mapy" oraz "Opcje nawigacji". Użytkownicy mogą poruszać się po menu w każdej chwili, bez zatrzymywania nawigacji, zmieniając dostępne opcje niczym strony w książce. Pasek funkcyjny z łatwymi do zrozumienia ikonami pozwala zorientować się, w którym miejscu menu się znajdujemy. W rezultacie kierowca otrzymuje intuicyjne narzędzie, które pozwala w pełni skupić się na drodze.

 


 

Od segmentu Easy do Premium - trzy urządzenia z ekranem 4.3 cala
Na serię 42 składają się trzy urządzenia - NAVIGON 42 Easy, NAVIGON 42 Plus oraz NAVIGON 42 Premium. Pierwsze z nich oferuje wszystkie najważniejsze funkcje, które pozwalają sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do celu w 20 krajach Europy. Dla przykładu, ,,Aktywny Asystent Pasa Ruchu" (Active Lane Assistant) dzięki animacji pomaga kierowcy zająć właściwy pas ruchu dla wykonania następnego manewru. Oprócz map 44 krajów, nabywcy modelu NAVIGON 42 Plus otrzymają także klasycznie zaprojektowane urządzenie z funkcjami "Text-to-Speech"  oraz "Spoken TMC"  - komunikaty głosowe informują o odległości do celu, nazwach ulic i korkach. Flagowy model - NAVIGON 42 Premium - jest propozycją, która sprosta wyrafinowanym gustom, a dodatkowo ma wszystkie funkcje modelu Plus oraz cztery dodatkowe. Ulepszony TMC Routing informuje kierowcę o najnowszych komunikatach drogowych poprzez specjalny pasek informacyjny. W połączeniu z NAVTEQ Traffic, utrudnienia na drodze zostaną w porę zidentyfikowane, a urządzenie zaproponuje alternatywną trasę. Dzięki "Panorama View3D" krajobraz jest realistycznie odwzorowany na ekranie. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa kierowcy, urządzenie może być całkowicie kontrolowane głosem, dzięki funkcji "Sophisticated Voice Command 2.0" . Zestaw głośnomówiący Bluetooth 2.0 pozwala podłączyć do urządzenia dwa telefony jednocześnie, dzięki czemu w czasie jazdy można rozmawiać zarówno ze służbowego jak i prywatnego numeru.

 


 

Ceny i dostępność
Seria NAVIGON 42 będzie dostępna w sklepach w połowie września tego roku.
NAVIGON 42 Premium w cenie sugerowanej 779 zł, NAVIGON Plus za 679 zł, a wariant Easy będzie do kupienia za 579 zł. Wszystkie modele zawierają kupon uprawniający do 80% zniżki na zakup dodatkowych usług NAVIGON .
 

O firmie NAVIGON:
Niemiecka firma Navigon AG została założona w 1991 roku i jest wiodącym dostawcą urządzeń do nawigacji satelitarnej. W lipcu 2011 roku została przejęta przez Garmin Ltd. i działa jako spółka w pełni należąca do tej firmy. Marka Navigon oferuje urządzenia nawigacyjne (PND), aplikacje nawigacyjne dla smartfonów, a także rozwiązania dla branży motoryzacyjnej (OEM).
 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie