PRIV kontra iPhone 6S- krótkie porównanie prędkości i kamery

PRIV kontra iPhone 6S- krótkie porównanie prędkości i kamery

Dziś pojawiło się ciekawe porównanie- nowy flagowiec BlackBerry zmierzono z flagowcem od Apple, czyli jak co roku- najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie. Oczywiście porównanie to dotyczy kompletnie innych systemów operacyjnych, więc ciężko je zmierzyć taką samą miarą- nawet te same aplikacje odpalane na jednym i drugim telefonie są często lepiej i gorzej zoptymalizowane, gdyż iOS napędza garść urządzeń, a jego konkurent wręcz tysiące różnych modeli, więc podczas oglądania należy mieć to na uwadze. Nie mniej warto zobaczyć jak w praktyce, postawione obok siebie, radzą sobie te dwa smartfony:

Jak widać iPhone zdecydowanie wygrywa w kwestii benchmarków, a w kwestii uruchamiania aplikacji już tylko minimalnie. Z drugiej strony kamera PRIV w wielu kwestiach wykonała lepsze zdjęcia, szczególnie przy słabym oświetleniu (a przecież to była ponoć jedna z największych wad Priva), jednak przy sztucznym oświetleniu iPhone lepiej dostosował balans bieli. Na plus też przeglądarka Chrome na BlackBerry PRIV ładowała strony szybciej jak Safari w iOS.

Koniec końców różnice przy tych flagowcach są raczej minimalne, a jak PRIV sprawdza się w praktyce dowiemy się już w przyszłym tygodniu- gdyż wtedy model ten powinien trafić na nasz rynek.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie