PRIV w czołówce najlepszych smartfonów z Androidem 2015

PRIV w czołówce najlepszych smartfonów z Androidem 2015

Choć marketing delikatnie mówiąc nie jest najlepszy, a nawet nazwa dla większości wciąż wydaje się być nieswoja- przede wszystkim oryginalność i wykonanie PRIV samodzielnie bronią pozycji pierwszego telefonu BlackBerry z Androidem.

PRIV vesrsu

Podczas gdy BlackBerry szykuje tabelki porównujące PRIV do zeszłorocznych flagowców lub niskobudżetowych modelu, tak jak ta powyżej, dobrze, że są też bardziej obiektywne spojrzenia na całą sytuację:

PRIV VS

I jak wyraźnie widać- PRIV prezentuje się na równi dobrze, jak inne flagowce, więc pozostaje tylko pytanie- po co ta szopka z zakłamywaniem rzeczywistości? Przecież nikt kto rozważał zakup Moto G za 800zł raczej nie zdecyduje się nagle na prawie 5 razy droższy model. I choć poznaliśmy wiele wad w różnych recenzjach to PRIV i tak zebrał bardzo pozytywne opinie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to debiut BlackBerry z tym systemem.

Best-of-Android-Display-2-x-840x469Pod względem jasności wyświetlacza i jego rozdzielczości wyprzedza go tylko Xperia Z5 Premium, która także ma swoje haczyki :

"Xperia Z5 Premium wyposażony jest w ekran 4K o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli bazujący na standardzie SID i umożliwiający wyświetlanie w rozdzielczości 4K filmów i zdjęć. Wszystkie inne treści wyświetlane są w rozdzielczości 1080p lub niższej w celu optymalizacji wydajności i możliwości baterii, tak aby można się było cieszyć z rozdzielczości 4K gdy jest to najbardziej potrzebne."

Także pogoń za cyferkami po raz kolejny pokazuje swoje ciemniejsze strony. iPhone 6S ma rozdzielczość 1334Ă750 i myślę, że jego właściciele wcale nie mają kompleksów pod tym względem. Dlatego powinniśmy pamiętać, że tabelki i porównania surowych danych technicznych często nie są odpowiednim odzwierciedleniem możliwości telefonu i wrażeń jakie sprawia w praktyce. Na szczęście dzięki wyjątkowej budowie, wysokiej jakości wykonania i solidnym parametrom w bardzo wielu zestawieniach świątecznych PRIV został wyróżniony jako jeden z najlepszych telefonów roku 2015:

  • The Independent
  • Android Central
  • Fox News Tech Take
  • The Globe and Mail
  • Recombu
  • Know Your Mobile
  • Android Authority
  • Daily Telegraph
  • Pocket Lint

Więc owszem, PRIV cierpi na problemy wieku młodzieńczego, ale mimo wszystko wygląda na to, że debiut nowego BlackBerry na rynku już dawno nie był tak dobry. Jutro powinien do nas trafić, więc rozpoczną się w końcu polskie testy pierwszego BlackBerry z Androidem.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie