Projektanci doceniają Apple. iPhone na medal

Projektanci doceniają Apple. iPhone na medal

Minimalizm i elegancja - takie połączenie, zdaniem projektantów, ma w tym sezonie przynieść sukces producentom sprzętu komputerowego
i telekomunikacyjnego.


Zakończył się prestiżowy konkurs IDEAs 2008 (International Design Excellence Awards 2008) na którym rozdano nagrody za najlepsze i najciekawsze projekty sztuki użytkowej. Aż 4 nagrody przyznano produktom firmy Apple.


Jurorom szczególnie przypadł do gustu MacBook Air, zdobywca złotego medalu
w kategorii sprzętu komputerowego oraz iMac, srebrny medalista w tej samej kategorii. Doceniono również bezprzewodową klawiaturę Apple oraz iPhone'a pierwszej generacji. Oba produkty zdobyły w konkursie złote medale.

Zdaniem Anny Derendarz, Marketing Managera firmy iSource S.A. będącej wyłącznym dystrybutorem produktów Apple w Polsce, wyróżnienia przyznane przez IDSA są dowodem na to, że od pewnego czasu w dziedzinie elektroniki użytkowej dokonuje się rewolucja. - Klient stał się bardziej wymagający i obecnie coraz większą wagę przywiązuje do tego jak wygląda laptop, telefon komórkowy, odtwarzacz mp3. Dziś telefon czy laptop powinien być prosty w obsłudze a jednocześnie efektowny. Elektronika stała się ważnym dodatkiem podkreślającym styl życia a także elementem wystroju wnętrza.- tłumaczy Anna Derendarz. - Obok produktów z nadgryzionym jabłkiem nie sposób przejść obojętnie właśnie dlatego, że Apple było pierwszym producentem elektroniki, który dostrzegł, że przestaje się liczyć wyłącznie funkcjonalność i wysoka jakość produktu. - dodaje.

W tym roku nagrody IDEAs zostały przyznane już po raz 28. IDEAs to coroczny konkurs organizowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych (IDSA) i redakcję magazynu BusinessWeek. Przyznając nagrody, jury bierze pod uwagę nie tylko innowacyjność i estetykę ocenianych produktów, ale także ich wpływ na środowisko czy funkcjonalność.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie