Przedstawieciele BlackBerry i Facebooka spotkali się w Kaliforni

Przedstawieciele BlackBerry i Facebooka spotkali się w Kaliforni

Wall Street Journal ponownie publikuje pogłoski na temat rozmów BlackBerry z domniemanym kandydatem na nowego właściciela kanadyjskiej spółki. Tym razem informacje pochodzę ze źródeł, które ponoć są blisko zaznajomione z wydarzeniem.

Według gazety w ubiegłym tygodniu przedstawiciele BlackBerry udali się do Kaliforni, by spotkać się z przedstawicielami Facebooka. Prawdopodobnie po to, by rozmawiać o potencjalnej ofercie zakupu BlackBerry przez firmę Marka Zuckerberga, a na pewno po to, by wybadać, czy jakiekolwiek zainteresowanie ze strony Facebooka istnieje. Niestety to wszystko, co wiadomo w tej kwestii.

Nie wiadomo czy cokolwiek ustalono. Nie wiadomo, czy Facebook jest zainteresowany przejęciem BlackBerry. Informację tą możemy zatem śmiało dodać do pozostałych pogłosek związanych z wystawieniem BlackBerry na sprzedaż, z których jak na razie wynika jedynie szum informacyjny. Wszystko zaczęło się od oferty złożonej przez konsorcjum pod przewodnictwem należącego do Prema Watsy Fairfax Financial.

Głównie ze względu na list intencyjny Fairfax Financial oraz trwającą ciągle analizę due diligence, możemy uznać powyższe pogłoski za mało istotne. Już za kilka dni, bo 4 listopada, ma zakończyć się proces due diligence i wtedy powinien powstać ostateczny kształt umowy między BlackBerry a Fairfax Financial. Nie wydaje się, by zostało wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie kolejnego gracza, chyba że rozmowy z Facebookiem trwały od dłuższego czasu, a opisane spotkanie było ich podsumowaniem. Trudno jednak spekulować z tak małą ilością danych.

Pozostaje nam poczekać do 4 listopada na wyniki analizy sytuacji BlackBerry, oraz na ewentualne ogłoszenia związane z umową z Fairax Financial, lub kimś innym. Przypomnijmy, że sugerowano już zainteresowanie BlackBerry ze strony Mike'a Lazaridisa , Johna Sculleya , oraz takich firm jak Google, Cisco, Lenovo i wielu innych, a mimo to ciągle jedyną ofertą jest ta złożona przez Prema Watsę .

via wsj.com

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie