Przeglądarka Mercury znana z iOS teraz dostępna również dla Androida

Przeglądarka Mercury znana z iOS teraz dostępna również dla Androida

Na iOS wszystkie przeglądarki mogą korzystać tylko z silnika renderującego wbudowanego w system, czyli WebKita. Konkurują więc dostępnymi funkcjami czy interfejsem, ponieważ w kwestii szybkości wczytywania stron i płynności działania ich twórcy niewiele mogą zrobić. Jedną z bardziej znanych alternatywnych przeglądarek jest Mercury.
Oferuje ona możliwość zmiany identyfikacji przeglądarki, pobierania plików (czego Safari czy nawet Chrome dla iOS nie obsługują), wbudowanego Adblocka, skórki i wiele innych.
 
   

Od kilku dni aplikacja Mercury jest dostępna także dla Androida, o czym piszą redaktorzy z  Android Police . Oferuje ona większość funkcji znanych z wydania dla iOS. Jest między innymi Adblock, integracja z Dropboksem, zmiana identyfikatora przeglądarki (przy czym lista alternatyw jest krótsza niż pod iOS), tryb prywatny, tryb pełnoekranowy czy możliwość zabezpieczenia całego programu hasłem. Brakuje natomiast synchronizacji ulubionych z Chrome lub Firefoksem, mniej jest również wtyczek. Interfejs jest za to dosyć elegancki, mimo że nie wykorzystuje w zbyt dużym stopniu motywu Holo.

Przeglądarkę Mercury możecie pobrać za darmo z  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie