QNX i 35 przykładów jak bardzo wpływa na nasze życie

QNX i 35 przykładów jak bardzo wpływa na nasze życie

Tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę, że BlackBerry to coś więcej jak telefony. Tymczasem okazuje się, że podczas gdy w jednym sektorze BlackBerry traci, to w innych ciągle zyskuje, a nawet jest niekwestionowanym liderem.

QNX to zdecydowanie jedna z najjaśniejszych perełek kanadyjskiej firmy, a systemy czasu rzeczywistego szyte na miare zawsze będą potrzebne w kluczowych rozwiązaniach. Ich system napędza chociażby przeróżne elektrownie- od turbin wiatrowych, przez nuklearne aż do wodnych. Wspomaga także systemy bankowe żebyśmy mogli wygodnie płacić kartą z każdego miejsca na świecie. Pozwala placówkom pocztowym na automatyczne sortowanie listów. Dzięki temu systemowi też przeprowadzane są laserowe korekcje wzroku w klinikach na całym świecie.

Sam miałem okazję posiedzieć w Tesli S i muszę przyznać, że deska rozdzielcza zastosowana w tym modelu to coś niesamowitego.

Używane już w ponad 50 milionach aut rozwiązania od QNX znajdują się także w przeróżnych innych branżach, a BlackBerry przygotowało dla nas infografikę prezentującą znaczenie firmy w rozwiązaniach bez których życie nie wyglądałoby tak samo.

 

35 Ways BlackBerry QNX Platform Touches Our Daily Lives from BlackBerry
BBNews
Czytaj także
Polecane galerie