QNX sercem Apple CarPlay

Dzisiejsza premiera CarPlay była z całym pewnością wielkim wydarzeniem, a dla niektórych pewnie i wzorem tego, jak powinna wyglądać współpraca telefonu z samochodowym systemem rozrywkowo-informacyjnym. Okazuje się, że nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie... QNX.

Należąca do BlackBerry firma od dawna współpracuje z Apple, ale przez kilkanaście godzin po premierze CarPlay wstrzymywała się z oficjalnym potwierdzeniem lub zaprzeczeniem tego, że brała jakikolwiek udział przy tworzeniu tego rozwiązania. Ostatecznie wątpliwości te zostały rozwiane i Paul Leroux potwierdził, że CP działa w oparciu o QNX.

Oczywiście za wierzchnią warstwę i funkcjonalność CarPlay odpowiada Apple, ale mimo wszystko pokazuje to, jak dużą rolę na rynku motoryzacyjnym odgrywa QNX, dla którego produkt z Cupertino wcale nie musi być konkurentem. Jedynym czego można żałować jest fakt, że BlackBerry/QNX nie posiada rozwiązania podobnego dla CarPlay, skierowanego do użytkownika końcowego, niezależnie od systemu operacyjnego w jego telefonie.

via: n4bb

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie