Qualcomm zapowiada swój pierwszy 64-bitowy procesor

Qualcomm zapowiada swój pierwszy 64-bitowy procesor

Apple wraz z premierą iPhone'a 5S nieco nas zaskoczyło poprzez umieszczenie w nim 64-bitowego procesora w architekturze ARM. Następnie to samo stało się z kolejnymi generacjami iPadów pokazanymi światu niedługo później. Teraz przyszedł więc czas na konkurencję - jak można przeczytać na łamach portalu  Engadget , firma Qualcomm dostarczająca układy do urządzeń z Androidem i mobilnymi okienkami właśnie przedstawiła światu swoje nowe dziecko.

Jest nim Snapdragon 410. Jak wskazuje nazwa, nie jest on przeznaczony do high-endowych urządzeń (jak A7 od Apple), a przede wszystkim do tych tańszych. Poza wsparciem dla 64-bitów, procesor ten oferuje również wbudowany modem LTE, wsparcie dla jednoczesnego korzystania z dwóch lub nawet trzech kart SIM, odtwarzania filmów do 1080p i aparatów z matrycą do 13 MP. Jest kompatybilny z Androidem, Windows Phone oraz Firefox OS (nie wiadomo jednak, czy oznacza to również możliwość wykorzystania tych 64-bitów przez aplikacje czy jedynie uruchamianie tych już istniejących).

Układ ten ma trafić przede wszystkim do urządzeń kosztujących 150 $ i mniej (około 450 zł). Producenci otrzymają pierwsze egzemplarze w pierwszej połowie 2014 roku, natomiast smartfony i tablety z nowym procesorem powinny trafić do sklepów w drugiej połowie 2014 roku.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie