ReadItNow! w wersji natywnej dla BlackBerry 10

ReadItNow! w wersji natywnej dla BlackBerry 10

Sven Ziegler zaktualizował swojego klienta Pocket dla Blackberry 10 do wersji oznaczonej jako 6.0. W przypadku ReadItNow! oznacza to całkiem nową aplikację, ponieważ twórca zastąpił port z Androida natywnym programem napisanym w CSS i Cascades.

Kto korzysta z Pocket (dawniej Read It Later), ten wie, że ReadItNow! jest jedynym na BlackBerry 10 wyjściem na zapisywanie artykułów w tym serwisie. Do tego teraz jest to rozwiązanie stworzone od podstaw dla BlackBerry 10, co oznacza większą płynność, więcej oszczędzonej baterii i interfejs dopasowany do założeń systemu operacyjnego.

Można się spodziewać również tego, że natywna wersja ReadItNow! nie będzie powodowała tylu błędów, co port z Androida, któremu zdarzało się nie zapisać artykułu, lub bez uprzedzenia się wyłączyć. Najnowsze wydanie ReadItNow!, jak poprzednie, umieszcza skrót do dodawania artykułów w menu "Udostępnij" przeglądarki. Po uruchomieniu aplikacji widzimy zapisane przez nas artykuły (widok siatki lub listy do wyboru). Mamy możliwość filtrowania i wyszukiwania artykułów oraz synchronizacji z Pocket w dolnym menu. Menu boczne po rozwinięciu pozwala również na dodawanie artykułów oraz zmianę porządku sortowania.

Po wejściu w wybrany artykuł możemy zaznaczyć go jako przeczytany, otworzyć w przeglądarce lub udostępnić. Rozwinięcie menu bocznego dodaje nam też możliwość:

  • Utworzenia PDF
  • Zapisania w Springpad
  • Zapisania w Evernote
  • Usunięcia artykułu
  • Dodania artykuły do ulubionych

Ważne: jeśli korzystaliście do tej pory ze starszej wersji ReadItNow!, deweloper zaleca jej usunięcie przed zainstalowaniem aktualizacji. Pomoże to uniknąć konfliktów z zapisanymi na smartfonie artykułami.

Pobierz ReadItNow!
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie