Ręczna aktualizacja smartfonu BlackBerry 10 w pięciu krokach

Ręczna aktualizacja smartfonu BlackBerry 10 w pięciu krokach

Sieć Vodafone zaczęła udostępniać najnowsze oficjalne wydanie BlackBerry 10, oznaczone numerem 10.2.0.1803. To ciut nowsza wersja od udostępnianej w Polsce - 10.2.0.1791, ale może ktoś z Was chciałby już móc zainstalować najnowsze oficjalne oprogramowanie na swojej jeżynce. Mamy dla Was instrukcję krok po kroku, jak tego dokonać.

Krok 1. Pobierz Sachesi.

pobierzSachesi

Sachesi to program służący do odnajdywania najnowszych oficjalnych wydań BlackBerry 10 i ich instalowania. Pozwala on na łatwiejszą instalację systemu, niż autoloadery z nieoficjalnymi wydaniami. Przede wszystkim nie wymaga ustawiania na nowo wszystkich kont i najczęściej nie trzeba przywracać kopii zapasowej, bo dane pozostają nietknięte.

Żeby pobrać Sachesi, skorzystajcie z tego linku: http://www.qtness.com/blog/?p=273 . Znajdziecie tam łącza do wersji programu dla Windows, Linuksa i Maków.

Krok 2. Podłącz smartfon BlackBerry 10 do komputera.

Z10podlaczonedokomputra

Ważne: warto przed podłączeniem wyjąć kartę SIM, kartę pamięci i na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową.

Potrzebujemy komputer z Sachesi (i dostępem do internetu, oczywiście), kabel USB i smartfon BlackBerry 10, który chcemy zaktualizować. Łączymy ze sobę te elementy.

Krok 3. Otwórz Sachesi i znajdź najnowsze oficjalne oprogramowanie.

krajioperator-sachesi

Najpierw dobrze byłoby wiedzieć, w jakim kraju i u jakiego operatora pojawiło się nowe wydanie BlackBerry 10. Wiemy, że najnowsza obecnie wersja jest dostępna w niemieckim Vodafone. Korzystamy z listy kodów dostępnej na tej stronie Wikipedii i dowiadujemy się, że kod Niemiec to 262, a kod niemieckiego Vodafone to 02. Wpisujemy te wartości w odpowiednie miejsca, zaznaczamy model naszego smartfonu i jego oznaczenie i klikamy "Search"

Krok 4. Pobierz nowy OS.

nowysoftBB10-Sachesi

Po znalezieniu najnowszej wersji oprogramowania klikamy w prawym dolnym rogu okna Sachesi "Download All". Program pobierze nowy OS do folderu oznaczonego numerem jego wersji, znajdującego się w folderze, do którego wypakowaliśmy Sachesi.

nowyOSnadysku-Sachesi

Po zakończeniu pobierania będzie to wyglądało tak, jak na powyższym zrzucie ekranu (przynajmniej na Windows 7).

Krok 5. Zainstaluj nowy OS.

wybierzOSdoInstalacji-Sachesi

Po pobraniu najnowszej wersji BlackBerry 10, klikamy zakładkę "Install" w prawym górnym rogu okna programu Sachesi. Następnie klikamy "Folder" - otworzy się wtedy okienko, w którym musimy dostać się do miejsca na dysku, gdzie zainstalowaliśmy Sachesi (tam, gdzie pobrał się nowy OS w poprzednim kroku). Wybieramy właściwy folder z oprogramowaniem, klikamy wybierz folder i czekamy około pół godziny, aż zainstaluje się nam nowy OS.

instalacjaOS-Sachesi

 

W trakcie instalacji w Sachesi będą pojawiać się informacje o aktualnie przesyłanych elementach systemu, a na smartfonie ostrzeżenie, by nie odłączać go od komputera.

instalacjaBBZ10-Sachesi

Musimy grzecznie czekać, aż pogram wyświetli informację "Completed Update". Do tego czasu nie wolno odłączać smartfonu BlackBerry 10 od komputera. Instalacja może potrwać około pół godziny, czasami dłużej.

Kiedy zobaczycie komunikat, jak na poniższym zdjęciu, a Wasz smartfon ponownie się uruchomi - możecie go bezpiecznie odłączyć od komputera. Właście zainstalowaliście najnowsze oficjalne oprogramowanie BlackBerry 10! W przeważającej liczbie przypadków efekt jest taki sam, jak po instalacji OTA od polskiego operatora, czyli po restarcie zachowane są wszystkie konta i ustawienia, jakie mieliście przed aktualizacją.

zaktualizowane-Sachesi

Pamiętajcie, że wszystkie aktualizacje poza tymi dostarczonymi Over-The-Air przez Waszych operatorów, wykonujecie na własne ryzyko, jakkolwiek niskie by nie było. Zawsze warto wykonać kopię zapasową (na wszelki wypadek). Miłego instalowania!


Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie