Reklamy w aplikacji telefonu z Androida 4.4?

Reklamy w aplikacji telefonu z Androida 4.4?

Wczoraj świat obiegła informacja jakoby nowa aplikacja telefonu z Androida 4.4 mogła w przyszłości wyświetlać reklamy. Jak nietrudno się domyśleć, wywołało to niemałe oburzenie wśród użytkowników. Skąd wnioski o wyświetlaniu reklam? Z analizy plików programu przeprowadzonej przez serwis  Android Police . Dzięki niej odkryto kilka ciągów znaków zawierających słowo "Ad" czy "Advertisement" (co po angielsku znaczy reklama).

Okazuje się jednak, że nie ma czego się obawiać. Część odkrytego kodu była obecna w programie niemal od powstania Androida i do tej pory reklamy się nie pojawiły. Poza tym, jak zapewnił przedstawiciel Google, firma nie ma zamiaru wprowadzać reklam do aplikacji telefonu. Potwierdził, że część odkrytego kodu jest stara i po prostu nie została usunięta. W wypadku pozostałych fragmentów musimy poczekać na odpowiedź, aż zespół za nie odpowiedzialny wyjaśni skąd wzięły się w dialerze.

Dla przypomnienia - oprócz wizualnego odświeżenia, aplikacja telefonu z Androida 4.4 zyskała integrację z bazą punktów usługowych prowadzoną przez Google. Dzięki temu, przy wyszukiwaniu oprócz naszych kontaktów zobaczymy również numery firm z okolicy. Natomiast gdy będzie dzwonił obcy numer, aplikacja spróbuje znaleźć go w bazie i wyświetlić nam jego dane. Oczywiście funkcja ta wymaga przesyłania numerów telefonów do Google, ale jeśli ktoś nie chce tego robić, może ją wyłączyć w ustawieniach.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie